У Канаді розпочинається експеримент з декриміналізації героїну та кокаїну – як він проходитиме

grtyui5
У провінції Британська Колумбія (Канада) починається перше у країні випробування з декриміналізації невеликих кількостей сильнодіючих наркотиків.

Прохання провінції про проведення трирічного експерименту було задовільнене Федеральним урядом країни. Він триватиме із 31 січня 2023 року до 31 січня 2026 року, якщо не буде скасований урядом. Про це повідомляє CBC News.

Тобто, від сьогоднішнього дня, 31 січня, доросла людина може мати при собі до 2,5 грами наступних наркотичних речовин:

  • кокаїну (крек і порошок);
  • метамфетаміну;
  • МДМА;
  • опіоїдів (героїн, фентаніл і морфін).

Якщо у неї виявлять не більше дозволеної кількості важких наркотиків, то людину не мають права заарештовувати чи конфісковувати наркотики, замість цього їй буде запропонована інформація щодо доступних медичних і соціальних послуг. Поліцейські вже отримали інфографіку та фотографії, які ілюструють вигляд 2,5 грамів вищеперерахованих наркотиків.

Для визначення того, які наркотики є у людини при собі, офіцери мають просто запитати у неї, що, на її думку, це за речовина. За реалізацією проєкту протягом усього терміну спостерігатиме уряд для оцінки його ефективності.

"Декриміналізація людей, які вживають наркотики, руйнує страх і сором, пов'язані зі вживанням психоактивних речовин, і гарантує, що вони почуватимуться в більшій безпеці, звертаючись за життєво важливою допомогою", – поділилася думками Дженніфер Уайтсайд, міністр психічного здоров'я та залежностей Британської Колумбії.

У 2016 році у Британській Колумбії тема наркотиків була оголошена надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, з того часу від передозування померли 10 тисяч людей. Прийнята програма не поширюється на продаж наркотиків – якщо людину викриють на продажі, то їй загрожує притягнення до кримінальної відповідальності.

1 1 1 1 1 Рейтинг 1.00 1 голос
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter