Степ-платформа для аеробіки: як вибрати, розміри і висота і чим можна замінити в домашніх умовах

dceed7daa32db2fcecf9b6fea7672218

Незважаючи на зростаючу популярність силових тренувань, групове напрямок степ-аеробіка не втрачає прихильників ритмічних і інтенсивних занять. Даний напрямок передбачає тренування на спеціально розробленій степ платформі. У різних клубах можна зустріти всілякі варіанти платформ – від старих моделей, до найсучасніших і дорогих. В основному, чим відрізняється одна платформа від іншої – це параметри: розміри, регулювання висоти, а головне, зручність і безпеку.

Як вибрати степ платформу?

  • Перше, на що потрібно звертати увагу – це безпека, яка стосується не тільки новачків, але і просунутих любителів аеробіки. Оскільки тренування не обмежується звичайними базовими кроками на платформу, а сучасна степ аеробіка з роками все більше нагадує хореографію, особливо важливо гарне нековзне покриття, яке знизить можливість травми через необережність при високому темпі навантаження. Виробники сучасних платформ для степ-аеробіки стали частіше випускати прогумовані поверхні, які забезпечують краще зчеплення підошви з платформою, на відміну від дешевих пластмасових попередників.
  • Другий, але не менш важливий показник якості платформи – це підставки для регулювання висоти. Для початку – ніжки платформи повинні добре кріпитися до степу, для цього краще вибирати ніжки на засувках, це і забезпечує безпеку і зручність. Таким чином, поставивши ногу на край платформи, конструкція не розвалиться, на відміну від звичайних розбірних опор.
  • Також важливо вибирати платформу з гумовими опорами (підставками для висоти). В іншому випадку, пластикова поверхня буде ковзати по підлозі, а це небезпечно при виконанні вправ, і звичайно – незручно. Навіть найдорожчі бренди платформ випускають такі нюанси, з-за цього в клубах підкладають гумові килимки під степ, а це великий мінус, оскільки килимки займають більше місця.

Які бувають степ платформи – найпопулярніші моделі у фітнес-клубах

  • Переконфигурируемые платформи. Висота степ платформи має три рівня – 15, 20, 25 див. Опори переставляються в залежності від бажаної висоти, тобто всього дві опори регулюються під різну висоту. У довжину такі платформи випускаються від 90 — 109 см, а ширину від 35 до 41 див.
  • Розбірні. Висоту таких платформ регулюють спеціальні опори у вигляді квадрата, ставляться один на одного, кількість яких необмежена. Висота самої платформи починається з 10 см, а з додатковими опорами можна зробити будь-яку висоту. Плюс таких платформ в тому, що їх можна використовувати для силових вправ, як лави для жиму, віджимання і запрыгивания. Але безпека таких платформ гірше, ніж у перших. Ширина розбірних степ платформ коливається в залежності від дизайну виробника: від 69 до 110 см в довжину, від 30 до 40 см в ширину.

 

Кращі виробники платформ степ

  • Reebok — Professional Aerobic Step. Компанія випускає регульовані платформи до 3-х різних висот: 15, 20, 25 див. Нова модель коштує близько $85. Reebok Professional Aerobic Step виготовлений з товстої пластмаси, являє собою просту платформу з опорами у підстави і гумовою поверхнею. Довжина платформи – 90 див. Гумовий матеріал поліпшує амортизацію, і захищає суглоби і м’язи від впливу фізичних навантажень. Міцна конструкція гарантує довготривале використання, утримує навантаження до 160 кг
  • Health Club — Original Aerobic Platform. Зроблено в Сполучених Штатах з міцного, придатного для повторного використання поліетилену високої щільності. Довжина – 109 см, ширина – 41 см, висота платформи 10 див. В комплекті йде 4 оригінальних опори (висотою по 5 см кожна), підвищує рівень висоти платформи на 15 і 20 див. Утримує навантаження до 160 кг. Вартість платформ бренду варіюється від 55 до 65 доларів США.
  • KLB Sport – Степ платформа для фітнесу з пластмаси коштує в межах $26 – $28. Степ дека витримує навантаження до 250 кг. Регульовані висоти: від 10 до 15 см. Довжина 69 см, ширина – 30 см

 

Чим замінити степ платформу будинку

Насправді, замінити високоякісну степ платформу в домашніх умовах досить непросто. Судячи по довжині, ширині і висоті стьопа, навряд чи знайдеться підручний обладнання настільки високої міцності. Але заощадити грошові кошти можна, замовивши в майстерні, або виготовивши самостійно, дерев’яну платформу, на зразок перших платформ для аеробіки. Можна виконати виріб на ніжках або монолітне, вибравши для себе оптимальні параметри. Міцність дерева забезпечить безпеку і довговічність використання.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter