Купуємо генератор, що варто врахувати

fudvdgvree5bepecqq6e

Наше життя повністю пов’язано з електроенергією: холодильник, телевізор, комп’ютер і ще багато побутової техніки, яка робить побут комфортним. Особливо це стало очевидним після того, як ворог почав цілити у об’єкти критичної інфраструктури дронами і ракетами. Так за 8 місяців повномасштабної війни 85 об’єктів електроенергетики зазнали ворожих ударів. На допомогу у разі відключення світла можуть прийти генератори, які краще купити для дому, давайте розбиратись.

Олександр Дрозд, представник компанії, яка продає бензинові генератори переконаний, що для мешканців приватного будинку цей прилад у такі складні часи може бути кращим другом.

Генератори Шостка

Експерт зазначає, що перед тим, як купити генератор потрібно чітко розуміти, яку кількість електроенергії вам потрібно використати: "Чи вам потрібно освітити будинок, чи, щоб працював холодильник, чи щоб працював котел, чи всі ці прилади одночасно".

Немає сенсу переплачувати та гнатися за дорогим обладнанням, якщо вам потрібний генератор на 2,5 чи 3 кВт

Олександр переконаний, що для мешканців приватного будинку такий прилад у такі складні часи може бути кращим другом.

Що варто врахувати при покупці генератора?

Найперше – потужність, щоб мати можливість подати живлення до всього електричного обладнання. Далі – наявність стабілізатора напруги, адже чутлива електроніка може згоріти від перепадів вихідної напруги. Подумайте про зручність запуску (ручним тросом, електростартером чи автоматичним включенням).

Якої потужності має бути генератор для будинку?

Якщо будинок невеликий, а живити потрібно лише освітлювальні прилади, холодильник та комп'ютер, вистачить 3 кВт. Якщо приладів багато, краще подбати про запас 5 кВт. У разі постійної роботи електричного опалення, насосу та бойлера краще придбати генератор на 7 кВт.

 
 
На що здатні генераторні установки різної потужності

Переваги бензинового генератора?

Для короткочасного користування буде достатньо генератора на бензині, його потужності вистачить на необхідні потреби будинку, а ще його перевага в тому, що він дешевше за генератор на дизпаливі.

Де краще використовувати дизельний генератор?

Для комерційних цілей (офісні центри, магазини, підприємства) використовують дизельні генератори потужністю 10 кВт. Це установки професійної серії, які розраховані на тривалі навантаження та використовуються як стаціонарні джерела живлення.

Скільки коштує генератор?

Вартість генераторів нині коливається від 20 000-50 000 гривень, в залежності від виробника, потужності та інших технічних характеристик. Дизельні генератори мають ціну від 50 000 до 100 000 гривень.

генератор Шостка

В то й же час експерт зазначає, що ціна на генератори постійно росте, як і попит. Якщо ще влітку цим товаром ніхто особливо не цікавився, то після ракетних обстрілів всі генератори розібрали з полиць магазинів. Тепер їх важко замовити в інтернеті, де теж вже є черги, менеджери обіцяють, що товар буде у листопаді й просять сплатити передплату. «Не варто затягувати покупки й краще відразу купувати вподобаний генератор, який допоможе перезимувати, адже зима буде складною», - радить експерт. Олександр Дрозд розповідає, що по Шостці коли почали вимикати світло генератори розкупили у перший день і нині їх не встигають замовляти і через дефіцит, і через проблеми в логістиці. Свій останній вони продали територіальній обороні.

Використовуйте генератори безпечно

Якщо маєте генератори на аварійний випадок, то зберігайте їх у добре провітрюваному місці та ніколи не використовуйте у закритих приміщеннях. Тому що є ризик отруєння чадним газом, який не має запаху, тож його дуже важко помітити.

Для квартири можна розглянути можливість установки генератора на балконі, але тут багато але. За технікою безпеки такі агрегати в багатоповерхових будинках встановлювати заборонено. Навряд чи сусіди будуть задоволені парами бензину і гучними звуками під час роботи.

генератори Шостка

Безумовно, генератор краще розміщувати в закритих приміщеннях, причому які стоять окремо від вашої оселі. А для того, щоб генератор прослужив довго і без несправності, необхідні гарна шумоізоляція, постійний приплив повітря ззовні та плюсова температура для запуску роботи двигуна.

Яка витрата палива у генератора?

Кожного потенційного покупця електростанції, будь-то бензинової або дизельної, цікавить питання витрати палива. Враховуючи високу ціни на паливо це може стати головним критерієм щодо вибору бензо і дизель генераторів.

генератори Шостка

Вартість бензину – 48-51 гривня за літр;

Дизель - у середньому 55 грн за літр;

Обладнання потужністю до 3 кВт спалює протягом години роботи приблизно 0,6–1,0 літра палива. Більш потужні установки, відповідно, споживають від 2 до 2,7 літра палива.

генератори Шостка

На витрати палива впливає температура навколишнього середовища (так на морозі бензогенератори витрачають більше бензину). Має значення якість палива (слід використовувати для заправки генераторів марки бензину з високим октановим числом і якісну солярку). Врахуйте і марка двигуна (двигуни різних виробників мають різний розхід палива при однаковій потужності і об’ємі).

Коли ви вже придбали електростанцію пам'ятайте про технічний сервіс. Потрібно проводити вчасно планове обслуговування двигуна: міняти масло, фільтри, свічки запалювання. Зношені частини двигуна здатні сильно підняти розхід пального. Також важливо виконуючи ремонт, вибирати «рідні» запчастини, це теж позитивно впливає на економію палива. І на останок, коли ви вже придбали аварійне джерело живлення потурбуйтесь про запас палива для нього, адже, як показує досвід у разі надзвичайної ситуації паливо на заправках зникає чи не першим.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter