У Європарламенті погодили створення Фонду для України на 50 млрд євро

66055

Комітети з бюджету та закордонних справ Європарламенту в четвер, 5 жовтня, поліпшили і схвалили пропозицію про створення у 2024 році Фонду для відновлення України на 50 млрд євро. Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.

86 членів комітетів проголосували за створення фонду, шість — проти і два — утрималися.

Як повідомили у пресслужбі, європейські депутати внесли поправки, щоб створити сайт про фінансові операції фонду, а також про заходи, яких Україна має вжити для отримання допомоги. На сайті буде оприлюднено дані про внески від третіх країн і міжнародних організацій.

Однією з ключових вимог депутатів Європарламенту є те, щоб для відновлення України використовували активи РФ і підсанкційних осіб.

У Європарламенті наголосили, що фонд разом з усім переглядом бюджету має бути узгоджений якнайшвидше, оскільки «з 2024 року не буде жодних положень про допомогу Україні».

20 червня 2023 року Єврокомісія запропонувала створити спеціальний Фонд для України на суму до 50 млрд євро на період із 2024 до 2027 року у вигляді грантів і кредитів.

3 жовтня депутати Європейського парламенту схвалили перегляд бюджету на 2021−2027 роки та створення нового українського фонду.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter