Осінні добрива для саду і городу

3 1

Після віддачі рослинами врожаю ґрунт виснажується. Рівень родючості знижується і його треба підправити, створивши для майбутнього сезону запас поживних речовин. Добрива допомагають рослинам створити білково-вуглецевий синтез і розпочати інші процеси, що протікають всередині них. Осіннє підживлення допомагає легше перенести зимові холоди багаторічникам, чагарникам і деревам, заповнити дефіцит поживних речовин. Купити якісне добриво можна в інтернет-магазині насіння https://vesnodar.com.ua/ua/.

udobreniye standart npk grane tuko universalnoye osen 2

Добрива під перекопування

Існують органічні та мінеральні добрива. До органічних належать перегній, гній, компост, торф, сапропель та інші подібні види. Вони забезпечують рослини поживними речовинами. Але проблема полягає в тому, що корисних для рослин елементів в органіці дуже мало і тому доводиться її використовувати у великих кількостях.

Мінеральні добрива видобувають чи виробляють у промисловості. Вони бувають у різних видах: твердому, рідкому, порошкоподібному, гранульованому, кристалічному. Мінеральні добрива поділяються на калійні, азотні та фосфорні. Містять мікро- та макроелементи. Норми та терміни внесення мінеральних підживлень різні. Макродобрива вносяться у великій кількості, а мікро застосовують у невеликій дозі як каталізатор біохімічної реакції.

Яке ж добриво на осінь потрібно купити, щоб внести під перекопування землі, наситивши її корисними речовинами? Потрібні підживлення з фосфором, калієм та кальцієм. Вони зміцнять імунітет сільськогосподарських культур, підвищать стійкість рослин до низької температури.

Фосфорні добрива сприяють гарному розвитку кореневої системи, підвищують зимостійкість та стійкість до посухи. Протягом зими проходять хімічні процеси, що перетворюють фосфор на доступний для рослин поживний елемент. Це стимулює цвітіння наступного сезону. Концентроване добриво (подвійний суперфосфат) у воді добре розчиняється, його можна вносити восени в ґрунт у невеликій дозі.

Важливо! Не можна змішувати фосфорні добрива із золою та вапном. Це знищить властивості фосфору. А от органіку додавати можна.

Внесення під перекопування калійних добрив сприяє синтезу білка та вуглеводів, підвищує стійкість рослин до холоду та впливу шкідників. Восени використовують калійну сіль, хлористий калій, сульфат калію та золу. Осіннє перекопування дозволяє нейтралізувати дію хлору, який міститься у таких препаратах.

До азотних добрив відносяться: сечовина (карбамід), аміачна селітра, сульфат амонію, натрієва селітра та інші види. Восени їх не використовують, оскільки азот допомагає розвитку стебел і листя, а восени цього зовсім не потрібно. При осінньому внесенні азот за зиму випарується і навесні користі не принесе. Його використовують лише у невеликих кількостях у комплексних складах як каталізатор. У такому вигляді він активізує роботу фосфору.

Комплексні мінеральні добрива складаються з азоту, калію та фосфору. Всі мікроелементи в них містяться у відповідному для рослин співвідношенні.Їх вносять під перекопування восени або використовують у рідкому вигляді, проливаючи зроблену навколо кущів та дерев борозенки.

Строки внесення осінніх добрив

Раніше ми поспішали підгодувати рослини та удобрити ґрунт до настання стійких холодів наприкінці серпня — на початку вересня.

Наразі з урахуванням погодних аномалій точні терміни назвати складно. Головне — встигнути купити добрива для саду та городу та внести їх за місяць до морозів, щоб рослини встигли засвоїти поживні речовини, що отримані з ґрунту.

Як використовувати

Добрива вносять під перекопування, починаючи з середини серпня до середини листопада. Щоб дати харчування рослинам, підживлення проводять до остигання землі. Під обробку ґрунту можна внести препарати і пізніше, перед настанням морозної погоди.

Не варто змішувати в одній ємності мінеральні та органічні добрива. Це може призвести до хімічної реакції.

udobreniye royal mix dlya gazonov osen bez azota 2

Добрива різного виду слід вносити по черзі. Це підвищить ефективність застосування мінеральних складів. Роблять так: вносять органіку, перекопують ділянку, а за кілька днів розсипають по поверхні мінеральні добрива і за допомогою граблів закладають їх у грунт.

1 1 1 1 1

E-mail
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter