Гібридний тип інвертору: що важливо знати про перетворювач

image222

Гібридний інвертор — це ключова складова сонячної електростанції, яка відповідає за перетворення постійного струму в змінний і підвищення його робочої напруги до 220 В. Унікальність пристрою полягає в здатності працювати з різними джерелами змінного струму в конверторному режимі. Він може отримувати енергію від сонячних панелей, акумуляторів, генератора чи електромережі, забезпечуючи робочу напругу для підтримки функціонування електричних приладів у будинку.

Які має особливості пристрій

Гібридний сонячний інвертор може автоматично вибирати пріоритетні джерела для отримання електроенергії. Наприклад, якщо основний пріоритет встановлений на стабільну напругу з акумуляторів, то пристрій буде живитися з батарей, ігноруючи електричну мережу. У випадку розрядження батарей він автоматично переключиться на отримання електроенергії з мережі. Коли сонячні панелі знову почнуть надавати напругу для заряду акумуляторів, інвертор повернеться на батареї та припинить використання мережі.

Деякі сучасні моделі мають функцію комбінування потужностей із різних джерел. Основна ідея полягає в тому, що вони живляться від сонячної станції, але в разі перевищення споживаної потужності над виробництвом панелей або зберігачів, частина енергії може бути взята з мережі. Це рішення дозволяє забезпечити безперебійне та безпечне живлення споживачів, навіть якщо пікові навантаження перевищують потужність сонячної електростанції.

Однак перед покупкою конкретної моделі пристрою важливо врахувати його потужність та кількість фаз. Однофазні зазвичай використовуються в невеликих сонячних станціях до 5 кВт, водночас як для великих підходять трифазні інвертори, здатні ефективно працювати з обладнанням потужністю до 30 кВт і більше.

Що потрібно знати про функціонування інвертора

Робота універсальних інверторів може бути розділена на три фази залежно від часу доби:

  1. Протягом денного часу електроенергія, вироблена геліостанцією, подається по проводах до інвертора, який перетворює її на змінний струм напругою 220 В. Він використовується для живлення електрообладнання, що встановлене в будинку. Одночасно проводиться заряджання акумуляторів (якщо вони є). Надмірна електроенергія, яка не використовується, подається в електромережу, за що домогосподарство отримує «Зелений тариф».
  1. У вечірній період пристрій переходить у режим роботи відповідно до уподобань власника. Він може отримувати частину енергії з сонячних панелей, добираючи її в разі потреби з акумуляторів або електромережі.
  1. Вночі прилад отримує електроенергію з акумуляторів, а в разі їх відсутності — з лінії електропередач.

Якщо напруга в електромережі відсутня або недостатня для живлення всіх приладів, перетворювач може забирати необхідну потужність із панелей або батарей. Гібридний інвертор дозволяє забезпечити правильну роботу домогосподарства та контроль за виробленою енергією, а також зменшити знос акумуляторів шляхом зниження навантаження на них.

Де купити якісний інвертор від надійного виробника

У різних магазинах представлені мережеві інвертори https://solar-tech.com.ua/ua/inverters/network-inverters/ та автономні. Прилади мають свої унікальні особливості, переваги та недоліки.

Переглянути повну інформацію та отримати консультацію щодо вибору обладнання найкраще у компанії Solar-tech. Вона вже понад 10 років на ринку та заслужила довіру користувачів. Сервіс займається встановленням сонячних систем тапродажем усіх необхідних компонентів обладнання.

1 1 1 1 1 Рейтинг 1.00 1 голос

E-mail
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter