Целюліт на ногах: чому він з’являється і як від нього позбутися в домашніх умовах

2044562261

Целюліт — це дійсно комбінація двох факторів — жирових і колагенових волокон. Проблема в тому, що ці жир і колаген трохи відрізняються від жиру і колагену, виявлених в чоловічому організмі, і навіть відрізняються від тих, які були виявлені в різних ділянках жіночого тіла.

Що ж все-таки викликає целюліт?

Порівняно з чоловіками у жінок колагенові волокна в нижній частині тіла розташовуються вертикально вгору і вниз, як невеликий парканчик. Таке розподілення колагенових волокон є основною причиною, чому у жінок є целюліт, а чоловіків немає. (За оцінками експертів, у 90% жінок і 10% чоловіків є певна ступінь). Колагенові волокна у організмі чоловіків нагадують швидше паркан, зроблений з сітки рабиці. Там, де жіночі волокна розташовуються вгору і вниз, чоловічі волокна перехрещуються.

Це важливо, тому що таке розташування колагенових волокон утворює свого роду кишеню, в якому потім ростуть жирові клітини (див. малюнок 1).

Чим більше у вас жирових клітин, тим більше і колагену між ними і в них.

В якості прикладу можна навести футбольний м’яч, затиснутий між ланками паркану. Саме із-за такого щільного розташування колагенових волокон і з’являється характерна апельсинова кірка. Якщо ви як і раніше важко уявити, як це виглядає, то уявіть, що ви набиваєте кишені спереду і ззаду маленькими кульками, а потім проводите рукою по задній і зовнішній стороні. Відчуваєте маленькі бугорчики?

 

Позбавлення від целюліту

Одні з найчастіших питань, якими переймаються багато жінок: «Від чого у деяких жінок є целюліт на ляшках, а в інших ні? Чому у деяких жінок з надмірною вагою не так багато, як у тих, хто набагато стрункіші?» Ці питання свідчать про те, що потрібно просто виходити за рамки поняття «повнота». Целюліт — це не просто проблема набору ваги або його втрати. Мова йде не тільки про те, щоб щось зробити для позбавлення від жирових відкладень, але також і про здоров’я та колагені.

Причина, по якій у деяких жінок виникає целюліт, а у деяких жінок немає — це генетика.

Деякі жінки мають колагенові волокна, які більше схожі на чоловічі, а деякі мають незвичайні варіанти «заборчатого» розподілу. Таким чином, боротися з кіркою одним буде набагато легше, ніж іншим. Однак не варто покладатися тільки на генетику, адже будь-яку річ в нашому житті можна зробити краще.

Є способи вирішити колагенову проблему, але жоден з них не є панацеєю. Але спочатку давайте обговоримо інший аспект питання — жир.

Жирові відкладення на нижній частині тіла у жінок

Жир у жінок також відрізняється від жиру у чоловіків. У жінок приблизно в 9 разів більше альфа — адренергічних рецепторів, пов’язаних з жировою тканиною, в порівнянні з бета — з адренергічними рецепторами. Адренергічні рецептори пов’язані з найбільш потужними спалюють жир гормонами організму — катехоламінами.

Коли катехоламіни взаємодіють з бета — рецепторами, жир виділяється з жирових клітин і частково спалюється. Коли вони взаємодіють з альфа — рецепторами, виділення жиру різко сповільнюється. Я знаю, що можу зараз позбутися людей, які не належать до науки, тому просто запам’ятайте, що бета = спалювання і а «альфа = анти-спалювання.

Дівчата, ви можете подякувати естроген за таку велику кількість альфа-рецепторів. Цікаво, що дослідження трансгендерних груп населення, які проходять гормональну терапію в зв’язку зі зміною статі, відкрило тонни нової інформації про гормони та їх вплив на те, де запасається жир. Чоловіки, які проходять важку терапію естрогенами та прогестероном, спостерігають, що вони починають повніти саме в нижній частині тіла, і там же з’являється целюліт.

Для жінок це означає, що коли вони втрачають вагу, вони швидше худнуть у верхній частині тіла (груди, талія і руки) порівняно з ногами ( стегнами і сідницями). Якщо ви коли-небудь готувалися до якогось марафону і розуміли, що худнете скрізь, крім ваших ніг, то ви точно знаєте, про що я кажу. Чи можливо, ви знаєте когось, у кого це було.

Трохи про інше

Для позбавлення від целюліту потрібно діяти в двох напрямках, так як він виникає з вертикально розташованих колагенових волокон у поєднанні зі схильністю до жирових відкладень на стегнах і сідницях.

Але це ще не кінець історії, бо інший поширений аспект накопичення жирової тканини в нижній частині тіла у жінки (також як в «рятувальний круг» у чоловіків в області живота) — це проблема кровотоку. Цей жир щодо гипоксичен, що означає, що йому потрібен кисень. А з-за поширеності альфа-рецепторів поряд з поганою перфузією кровоносних судин кровопостачання в цих місцях недостатнє, а ось в жирі на животі все зовсім по-іншому.

Інша проблема полягає в тому, що існує пряма асоціація м’язів з їх фасциальной підкладкою (сполучна тканина, оболонка якої виробляє м’язи) і тканиною колагену в шкірі. Це означає, що добре розвинені м’язи здатні впливати на щільність і тонус сполучної тканини в шкірі. Це одна з причин, по якій тренування в спортзалі і в домашніх умовах підтягують тіло, навіть коли вага не втрачено. Подумуєте про тренуваннях, щоб розбити целюліт раз і назавжди? Найбільш ефективно вам допоможе силовий тренінг.

Як же все виправити?

Тепер питання в тому, як прибрати целюліт або як зменшити його прояви на стегнах і сідницях? Реально чи «спалити його»? Ну, начебто, так. Звичайно, ви можете підтягти ноги і прибрати жир, але це тільки частина проблеми, що скаже вам будь-яка худенька дівчина, яка страждає від целюліту. Проблема з колагеном набагато складнішими та суперечливішими.

Істина полягає в тому, щоб боротьба з целюлітом дійсно вимагає більш тонкого підходу, ніж просто схуднення. І я буду чесний з вами, як і скинути вагу, це нелегко. Але я можу з упевненістю сказати, що навіть ті, у кого дуже запущена його форма можуть істотно поліпшити свій зовнішній вигляд.

Жир (позбавтеся від нього)

Перше, що потрібно зробити, щоб позбутися целюліту — це зменшити жировий компонент. Для цього вам потрібно робити все можливе, щоб блокувати альфа-адренергічні рецептори в нижній частині тіла. Це може бути зроблено за допомогою збалансованого харчування поряд з «розумними» харчовими добавками.

Вуглеводи є основними симуляторами гормонального інсуліну, а інсулін є рушієм активності альфа-адренергічних рецепторів.

Отже, скоротіть вуглеводи: ви скоротите інсулін і придушите дію альфа-адренергічних рецепторів. Тепер швидкість спалювання жиру в нижній частині тіла більше відповідає тій же швидкості у верхній.

В той же час є дві дуже гарні добавки, механізми дії яких схожі на катехоламіни (вони прискорюють внутрішньоклітинну активність циклічного АМФ, те ж саме роблять катехоламіни, коли вони взаємодіють з з адренергічними рецепторами). Вони в основному дозволяють нам обійти адренергічні рецептори і уникнути активації альфа-рецепторів. Це екстракт зеленого чаю (я використовую 50% стандартизований EGCG продукт) і форсколін (стандартизований до 20%). Майте на увазі, ефект від застосування цих добавок буде невеликим, якщо відсоток споживання вуглеводів у раціоні високий.

Є також кілька трав’яних сполук, які будуть безпосередньо блокувати альфа-адренергічні рецептори. Вони включають йохімбін, адреналін та берберин. Знову ж таки, головне застереження тут: ЦІ ДОПОВНЕННЯ НЕ ПРАЦЮЮТЬ БЕЗ НИЗЬКОЮ ІНСУЛІНОВОЇ СЕРЕДОВИЩА! Оскільки інсулін є набагато більш потужним двигуном і регулятором адренергічних рецепторів, ніж будь-яка добавка.

Я дам вам одну дуже цінну підказку. Зберігаючи загальне споживання вуглеводів до 100г протягом дня, вправляйтеся натщесерце, використовуючи інтервальну систему силового тренінгу, а потім виконуйте повільне кардіо, таку, як ходьба, наприклад, і це забезпечить найкращі результати.

Колагенові волокна (реконструюйте їх)

Зміцніть і реконструюйте колагенові волокна. Це найскладніша частина.

І хоча, деякі люди вірять, що це можна зробити за допомогою процедур в салонах краси, таких як глибока стимуляція тканин, LPG, світлова терапія і т. д., але ніщо не зрівняється з правильним харчуванням і тренуваннями! Ці процедури проти целюліту, звичайно, можуть чинити дію, намагаючись зміцнити і реорганізувати колаген через те, що часто називають «ремоделювання колагену». Але поки питання про їх ефективність все ще залишається відкритим.

За фактом деякі жінки кажуть, що це допомагає. Але поки що немає жодного дослідження, яке б підтверджувало, що цих процедур можна дати шанс. Але є одна значна річ, яку хотілося б відзначити — будь-яке лікування масажного типу трохи зменшить целюліт протягом короткого часу, враховуючи здатність масажу переміщати лімфу і збільшувати кровотік. Але все це пояснюється як тимчасовий зсув розподілу рідини з підшкірної тканини. Вважається, що рідина, як і жир, що накопичується в колагенових кишенях і може збільшувати целюліт. Однак ефект від антицелюлітних масажів, звичайно ж, недовговічний.

Кровотік (прискорте його)

Збільшити приплив крові до нижньої частини тіла. Основними способами є тренування і нагрівання. Вправа робить і те і інше + ще й масаж (сухий, масаж щіткою).

Збільшення припливу крові до потрібного ділянці означає підвищення здатності спалювати жир.

Прискорений кровотік також впливає на відтік рідини з проблемної області ляшек і необхідний для здоров’я і сили колагенових волокон. Тут може використовуватися ще кілька методів. Гіпертермія (гарячі ванни і сауна) і контрастна гідротерапія (чергуються гарячі і холодні процедури). Багато жінок знайомі з цим, так як ці тижневі курси процедур використовуються в багатьох висококласних курортах. Вони напрочуд ефективні, принаймні, в короткостроковій перспективі позбавлення від целюліту. Клінічно ці методи лікування практично миттєво зменшують його, ймовірно, через згаданого вище флюїдного ефекту.

Зміцнюйте м’язи

Остання частина, і, ймовірно, друга по важливості — це нарощування м’язів. Силові тренування є єдиною формою тренінгу, здатної зміцнювати м’язи і стягувати сполучні тканини тіла. Спробуйте дійсно ефективні вправи проти целюліту на стегнах і сідницях.

На що варто звернути увагу, так це на напрямку тренування: це має бути нарощування м’язів.

Але ніколи просто не тягайте ваги! Це особливо справедливо для худих жінок з целюлітом. Для досягнення найкращих результатів тим, у кого недостатньо розвинені сідничні м’язи, необхідно навчитися правильній техніці виконання вправ. Це дозволить чітко відчути і задіяти сідниці.

Висновок

Отже, це все. Все, що ви хотіли знати про те, як прибрати целюліт на ногах. Я розумію, що це багато, але, сподіваюся, тепер ви знаєте, як зробити вашу шкіру гладкою і красивою без апельсинової кірки, про які варто подумати. Зведення найголовніших моментів:

  • Що викликає целюліт? Насамперед — це більше, ніж жир. Це питання, пов’язане і з жиром і з колагеновими волокнами.
  • Жінки найбільш схильні його виникнення, ніж чоловіки, через вертикального, так званого «заборчатого», розподілу колагенових волокон.
  • Виникають апельсинові скоринки, з’являються з-за накопичення жиру і рідини в «колагенових кишенях».
  • Одна з причин, чому целюліт може виглядати краще в деякі дні, а гірше в інші, обумовлена, в основному, перерозподілом рідини. Під час менструації, він, як правило, стає найбільш помітним.
  • Жінкам важко схуднути в ногах за унікальною фізіології, викликаної їх жіночими гормонами.
  • Альфа-адренергічні рецептори можуть бути блоковані лише з допомогою певних дієт і прийомів у харчуванні.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter