У світі спостерігається дефіцит дизельного палива – ціни зросли в 1,5 раза

4756eh668

Більшість експертів сходяться на думці, що далі ситуація буде лише гіршою.

Війна Росії проти України вже найближчим часом може призвести до серйозного дефіциту дизельного палива практично в усьому світі. Дефіцит дизельного палива може, своєю чергою, призвести до посилення інфляції на ринках і серйозно загальмувати економічне зростання, передає Bloomberg.

Науковий співробітник з питань енергетики Марк Фінлі з Університету Райса (Х’юстон, Техас) вважає, що удар по економіці США через зростання ціни на дизель становитиме близько 100 мільярдів доларів. Падіння запасів дизеля і мазуту спостерігається як у США, так і на території Європи. До погіршення ситуації призведуть також санкції проти РФ, які почнуть діяти вже найближчим часом.

За останній рік спотові ціни на нафту у Нью-Йорку зросли приблизно на 50%. Якщо враховувати, що ця ціна є одним з основних орієнтирів для світових трейдерів, то в багатьох країнах варто очікувати на швидке подорожчання ДП.

В цілому ж найважче подорожчання нафти переживатиме Європі, яка попри введення санкцій проти РФ найближчим часом, продовжує експортувати величезну кількість дизельного палива. Згідно з даними Vortexa, жовтневий імпорт ДП до Європи з Росії досяг піку з 2016 року.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter