Життя за кордоном - виклики та вихід

320372228 1631779467276535 6744677976205536845 n

Життя за кордоном – адже ця фраза не була мрією.

Я ніколи не виїжджала за кордон. Інколи задумувалась – «чому б мені не пробувати працювати в Германії або у Польщі», на відпочинок відкладала гроші щоб купити путьовку в Єгипет…

Дев’ять місяців тому все змінилось, почалась активна фаза війни яка триває вже вісім років, мною було прийнято рішення про евакуацію бо всі мої плани були зруйновані!

Як тільки ми почули звуки взривів, яки я не забула з 2014 року, я зібрала дітей і ми поїхали до Польщі. Саме туди, куди мріяла. В мене не було плану і мені було страшно. Вокзали, центри для біженців, хостели, гуманітарки…Фух, ми в безпеці. А що далі?

Отримання гуманітарної допомоги формувало в мені ефект вивченої безпорадності. Не знання мови викликало почуття відчуженості. Зміна ролі, коли мої навички не можна застосувати нагадувало про непотрібність.... Згадка про близьких та друзів навіяло самотність та спустошеність. Вся ця ситуація розривала мій мозок!

Йшли тижні і ми не могли повертатися. Де брати гроші на життя, як забезпечити дітей?

Перший пошук праці….Найсильніше разочарування – я не можу працювати за фахом без знання мови. Робота на заводі…в нічні зміни…по 12 годин.. Я не могла уявити, що  буду так важко працювати та ненавидити свою працю. Безсилля, втрата жаги до життя, апатія, злість…

Я не могла справитися сама та звернулась до фахівців. Саме вони навчили мене не бути жорстоким критиком себе, а прийняти ситуацію такою, якою вона є зараз. Я вернула собі надію!

За кваліфікованою психологічною допомогою телефонуйте до Центру Психічного Здоров'я та Психосоціального Супроводу за номерами телефонів: 066 757 04 15, 099 537 21 02.

Всі послуги , які проводять фахіві Центру – безкоштовні!

Центр Психічного Здоров'я та Психосоціального Супроводу в рамках проекту "Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка постраждалих від конфлікту в Україні в Донецькій та Луганській областях" за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги Україна - Львів, який реалізує ГО " Підтримка психічного здоров'я - асоціація фахівців в галузі психічного здоров'я".

На правах реклами

1 1 1 1 1 Рейтинг 3.67 3 голосов
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter