Повітряна тривога і вдень, і вночі — як вберегти психіку та потурбуватись про себе

depositphotos 565276226 stock photo ternopil ukraine a

Повітряні тривоги — це наша нова реальність.

І щоб надалі бути продуктивною людиною, продовжувати радіти життю та зберегти своє психологічне здоров’я, необхідно адаптовуватися до нових умов.

Фахівці Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу м. Краматорська стверджують, що тривога та страх, які виникають під час сирени, — це нормально. Вони слугують природним захисним механізмом, щоб ми згрупувалися та приймали необхідні рішення, уникали небезпеки, йшли в бомбосховище. Внутрішнє напруження можна і потрібно використовувати на благо, щоб зменшувати тривогу і не тримати це в собі.

Чи нормально,якщо ви не відчуваєте страху? Це може свідчити про виснаження організму, настає момент байдужості та ігнорування сирени. Хоч людина і розуміє, що перебуває в небезпеці, але психіка вже вмикає захисний механізм і працює на те, щоб витримати це напруження, — і відчуття тривожності не виникає.

Щоб вберегти психіку, потрібно розпізнавати і взаємодіяти з емоціями.

  1. Не зневажай свої почуття. Навіть неприємні. Чітко усвідом їх.
  2. Якщо відчуваєш, що тривога посилюється, займи себе рутиною в укритті. Видаляй непотрібні фото в телефоні, плануй робочі моменти тощо.
  3. Під час тривоги мозок максимально активізується і готовий швидко реагувати на небезпеку. Тому потрібно направити адреналін, норадреналін і кортизол, який виділяє організм, у правильне русло.
  4. Щоб адаптуватися та не перейти в стадію виснаження, організму потрібні сили. І тут ми можемо самостійно собі допомогти.

Під адаптацією психологи Центру мають на увазі:

  • Здорове харчування.Повноцінний сніданок, наприклад, знижує рівень кортизолу (гормону стресу).
  • Режим відпочинку.За годину до сну відкладай гаджети, так буде простіше заснути.
  • Турбота про себе.Спілкуйся з близькими, займайся спортом, доглядай за собою, дивись фільми. Такі прості речі допоможуть відновитися.
  • Дозованість інформації.Нескінченне гортання стрічки новин ще більше посилює тривогу. Читай перевірені джерела.

Пам’ятай: ти сильніший(-а), ніж думаєш.

Але у випадку, якщо тебе турбують проблеми зі сном, постійна втома, апатія, звернись до спеціаліста. Раніше ми розповідали,  як у Краматорську можна отримати консультацію психолога безкоштовно.

Телефонуйте до Центру за номерами телефонів: 066 757 04 15, 099 537 21 02.

Всі послуги , які проводять фахіві Центру – безкоштовні!

Центр Психічного Здоров'я та Психосоціального Супроводу в рамках проекту "Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка постраждалих від конфлікту в Україні в Донецькій та Луганській областях" за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги Україна - Львів, який реалізує ГО " Підтримка психічного здоров'я - асоціація фахівців в галузі психічного здоров'я".

*на правах реклами

1 1 1 1 1 Рейтинг 3.00 3 голосов
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter