У Краматорську знову виявили випадок сальмонельозу

64084ed180263156799157
У Краматорську продовжують фіксувати випадки гострих кишкових інфекцій та сальмонельозу. Про епідситуацію у місті інформують фахівці Краматорської районної філії ДУ ОЦКПХ МОЗ.


За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 26.05.2023 по 01.06.2023 (22-й тиждень року) зареєстровано 5 випадків гострої кишкової інфекції (ГКІ), інтенсивний показник 2,73 на 100 тис. населення, що нижче показника минулого тижня на 44,4% та 1 випадок сальмонельозу (Salmonella enteritidis) у дитини 15 років показник захворюваності не змінився і становить 0,55 на 100 тис. населення.

В структурі захворюваності на кишкові інфекції на цьому тижні гастроентероколіти (ГЕК) із невстановленим збудником регіструвались в 100 % випадках і перевищили показник минулого тижня на 59,7%.

Згідно аналізу територіального розподілу захворілих на сальмонельоз відповідно до місць реєстрації хвора дитина зареєстрована в районі селища Ясногірка. Факторний аналіз показав дію як харчового шляху передачі збудників кишкових інфекцій, який реалізувався через неправильне приготування або зберігання продуктів харчування в домашніх умовах, так і роль контактно-побутового шляху передачі. Усі контактні особи у родинному колі обстежені, виявлені два носія збудника S.enteritidis.
Аналіз ГКІ на цьому тижні показав домінуючу дію харчового шляху передачі збудників інфекції (80 %).
У віковій структурі захворюваності ГКІ превалює захворюваність серед дитячого населення, що складає 80 %.

Фахівцями Краматорської районної філії у вогнищах інфекції проведено 6 епідеміологічних обстежень. За їх результатами здійснені відповідні санітарно-протиепідемічні та дезінфекційні заходи.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter