Чи можуть українці повторно отримати статус тимчасового захисту після повернення в Україну – розповідає юрист

253895

Дехто з громадян України повернувся додому, але зараз планує знову їхати за кордон на тривалий час

Мільйони українців залишаються за кордоном через війну в Україні. Більшість отримали статус тимчасового захисту, який дозволяє їм мати можливість забезпечувати себе у країнах Європи.

Дехто з громадян України повернувся додому, але зараз планує знову їхати за кордон на тривалий час. Чи можуть вони повторно претендувати на статус тимчасового прихистку в іншій країні – розповідає "Дивогляд".

Українці, які отримали тимчасовий захист, можуть виїжджати в Україну або подорожувати в межах Шенгенської зони впродовж певного часу, не ризикуючи втратити статус біженця.

"Це відбувається за умови, якщо термін перебування буде не більший, ніж 90 днів. Проте повертаючись до України на тривалий час, від нього потрібно відмовитись. Попри відмову від статусу тимчасового захисту, українці можуть відновити його в будь-який момент, приїхавши на територію ЄС", – розповіла юрист Мар'яна Гавришко.

Якщо ж українці відмовилися від статусу тимчасового захисту в Європі і повернулися в Україну, але мають намір знову їхати за кордон через війну – необхідно пройти повторну реєстрацію.

  • Чи треба отримувати статус у тій самій країні?

Українці можуть отримати статус тимчасового захисту в різних країнах Європи. Не обов'язково наново реєструватися у тій самій державі, де ви перебували раніше. Щоправда, розмір фінансових виплат і перелік безкоштовних послуг у різних країнах відрізняється, оскільки правила перебування та користування статусом регулюються законодавством кожної держави-члена ЄС по-різному.

Попри те, що законодавство Європейського Союзу не забороняє особам, які за власним бажанням відмовилися від статусу тимчасового захисту отримати його знову, кожна країна самостійно приймає рішення щодо цього.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter