Героєм України став боєць Олександр Мацієвський, якого в полоні розстріляли росіяни

23MyCollages 10

Президент Володимир Зеленський присвоїв посмертне звання Героя України бійцю 163 батальйону 119 окремої бригади ТрО Чернігівської області Олександру Мацієвському, якого росіяни розстріляли в полоні після слів “Слава Україні!”.

Про це Зеленський сказав під час вечірнього звернення 12 березня.

“Сьогодні я присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському. Солдату, людині, яку знатимуть всі українці. Людині, яку пам’ятатимуть вічно. За його хоробрість, за його впевненість в Україні – і за його “Слава Україні!”, – сказав Зеленський.

Нагадаємо, у мережі 5 лютого з’явилося відео розстрілу беззбройного українського військового, якого взяли в полон росіяни.

7 березня Генштаб ЗСУ назвав ім’я військового, якого розстріляли росіяни і зняли це на відео, – Тимофій Миколайович Шадура, який служив у 30-й окремій механізованій бригаді ім. князя Костянтина Острозького Оперативного командування “Північ”.

Проте 8 березня регіональне управління Сил ТрО “Північ” Збройних Сил України заявило, що на відомому відео зображено, як росіяни стратили бійця 163 батальйону 119 окремої бригади ТрО Чернігівської області Олександра Мацієвського. Його тіло було передано під час обміну, бійця поховали 14 лютого в Ніжині.

12 березня СБУ підтвердила, що на тому відео дійсно Мацієвський.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter