Антонівський міст – лише початок: наступним кроком має стати знищення залізничної переправи

antonivskyj mist

Виведення з ладу Антонівського мосту під Херсоном суттєво ускладнило логістику постачань окупантів. Перший удар по Антонівському мосту на Херсонщині відбувся 19 липня. Тоді окупаційна адміністрація заявила про вимушене перекриття переправи.

«Рух ми будемо перекривати. Ми знайдемо інші шляхи переходу через Дніпро в місто Херсон. Місто не залишиться без сполучення з лівим берегом», — заявив ставленик окупантів кирило стремоусов.

Антонівський міст був збудований у 1985 році. Він має 25 метрів ширини та 1366 метрів довжини. Міст перетинає одразу дві річки: Дніпро та її ліву притоку Конку. Він є ключовим для постачання російським загарбникам військовослужбовців та військової техніки з окупованого Криму до Херсона.

Наші удари по ньому унеможливили рух габаритного транспорту, але залишили можливість проїзду для легкових авто. Атака в ніч на 27 липня остаточно перетворила міст у кращому випадку на пішохідний. Наразі перекидання важкої бронетехніки автомобільними мостами для російських окупантів вже ускладнено. Логістика противника для утримання свого угруповання стає дедалі важчою.

Нашими ракетно-артилерійськими підрозділами виконано понад 150 вогневих завдань, за результатами яких закріплено наш вогневий контроль над транспортними артеріями на окупованих територіях Херсонської області.

Поза тим, лише за шість кілометрів від колишньої автомобільної переправи знаходиться ще одна — залізнична. Крім того, за 70 км від Херсона, через греблю Каховського водосховища у Новій Каховці, знаходяться автомобільний та залізничний перехід. І саме наявність залізничного мосту через Дніпро дозволяє ворогу скоротити плече логістичних постачань і створити передумови для утримання позицій на Херсонському напрямку.

Так, за інформацією представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, щодня в бік Джанкоя рухаються близько 50 вагонів з ешелонами російської військової техніки, також помічені черги військової техніки на адмінкордоні з окупованим Кримом, поблизу населених пунктів Армянськ і Красноперекопськ.

CNN встановило геолокацію кількох відео, знятих за останні кілька днів, на яких видно, як колони переправляються з Криму в Херсон.

Крім цього, за оцінками спеціалістів, російські війська продовжують зміцнювати свої позиції у Запорізькій і Херсонській областях у рамках підготовки до контрнаступу українців. Вони вважають, що для успішного контрнаступу на Херсонщині ЗСУ потрібно знищити залізничні мости, якими окупанти перекидають техніку і боєприпаси.

Варто зазначити, що протягом минулих п’яти місяців більшість військових перевезень окупанти здійснювали саме залізничними шляхами, адже у залізниці можливості для перевезення техніки й боєприпасів — значно більші, ніж автомобільних трас.

Відповідно, якщо ми говоримо про контрнаступ ЗСУ на Херсонщині і завдання уражень по локаціях базування окупаційної армії, наступним нашим кроком мають стати удари по залізничних комунікаціях, вузлах і мостах.

Дмитро Снєгирьов для АрміяInform

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter