У Лівії через масштабні повені загинули понад 2500 людей

548d75257cb45186 1

Керівництво служби швидкої допомоги міста Дерни у Лівії оцінило поточну кількість загиблих внаслідок масштабних повеней у 2300 людей.

Про це пише видання Аль-Джазіра.

Міжнародні агенції публікують кадри, на яких видно накриті тіла загиблих у дворі однієї із лікарень міста, братські могили. Зібрали понад 1500 трупів, і половина з них була похована станом на вечір вівторка 12 вересня, повідомив міністр охорони здоров'я східної Лівії.

Руйнування обрушилися на Дерну та інші частини східної Лівії в ніч на неділю. Коли шторм Даніель обрушився на узбережжя, жителі Дерни сказали, що почули гучні вибухи та зрозуміли, що дамби за містом обрушилися.

Заступник мера Дерни Ахмед Мадруд повідомив, що щонайменше 20% міста зруйновано. Він сказав, що причина руйнувань пов’язана зі слабкою інфраструктурою в місті та тим фактом, що багато будівель були скупчені на вузьких вулицях, розташованих поблизу річки.

Що відомо про обвал дамби в Лівії

Речник Лівійської національної армії Ахмед Місмарі повідомив, що масштабні повені сталися після обвалу дамб над Дерною, "змивши цілі квартали з їхніми жителями в море". Нині понад 10 000 людей вважаються зниклими безвісти.

Лівія політично розділена між на східну та західну частини, а державні служби розпалися після повстання 2011 року за підтримки НАТО, яке спричинило багаторічний конфлікт. Міжнародно визнаний уряд у Тріполі не контролює східні території.

Голова східної адміністрації Усама Хамад заявив місцевому телебаченню, що у понеділок, 11 вересня, понад 2000 людей загинули та тисячі зниклих безвісти.

Шторм "Даніель" пронісся над Середземним морем у неділю, 10 вересня. Через його дії у країні розмити дороги, зруйновані будівлі у Дерні та уражені поселення уздовж узбережжя, включаючи друге за величиною місто Лівії Бенгазі.

За словами очевидців, пошуково-рятувальні роботи тривають. Влада оголосила надзвичайний стан, закривши школи та магазини та запровадивши комендантську годину.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter