У Фінляндії заявили про паузу у переговорах щодо НАТО. Можливо, вирішать вступати без Швеції

thumbnail tw 20220417084018 4055

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто заявив, що у переговорах Фінляндії й Швеції з Туреччиною щодо їхнього вступу до НАТО необхідний тайм-аут на кілька тижнів. Про це він сказав в інтерв'ю Reuters.

"Необхідний тайм-аут, перш ніж ми повернемося до тристоронніх переговорів і подивимося, де ми опинимося, коли вляжеться пил після ситуації, що склалася, тому поки не слід робити жодних висновків", — заявив Гаавісто.

"Звичайно, вони відчувають тиск з боку майбутніх виборів у середині травня, і через це дискусія в Туреччині зі зрозумілих причин загострилася в багатьох сенсах", – додав Гаавісто.

У коментарі Yle Гаавісто сказав, що Фінляндія може бути змушена подумати про вступ до НАТО без Швеції через протидію з боку Туреччини.

Представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що Сполучені Штати вважають, що Фінляндія та Швеція готові до членства в НАТО, попри заяви президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.

23 січня Ердоган заявив, що Швеції не слід очікувати підтримки її заявки на вступ до НАТО після того, як вона дозволила проведення акції правих екстремістів зі спаленням Корану в Стокгольмі.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter