Скільки в день потрібно ходити пішки, щоб бути здоровими та щасливими

20180315133926

Невипадково кажуть, що рух — це життя. Відсутність рухової активності призводить до порушення злагодженої роботи всіх систем організму, ожиріння та передчасного старіння.

У чому користь ходьби?

Гіподинамія виникає за відсутності достатньої рухової активності та призводить до різних порушень у роботі дихальної, серцево-судинної, травної системи та опорно-рухового апарату. Щоб відновити нормальну роботу організму, не потрібно годинами обливатись потім у спортивному залі. Найпростішим і найдоступнішим кожній людині способом є ходьба.

Скільки на день потрібно ходити, залежить від стану здоров’я людини. Починати можна буквально з кількох сотень метрів — скільки вистачить сил. Поступово темп, дистанцію, час збільшувати.

Користь від ходьби величезна:

  • зміцнюється опорно-руховий апарат;
  • нормалізуються обмінні процеси;
  • підвищується вміст кисню у крові;
  • покращується циркуляція крові та лімфи;
  • зміцнюється серце;
  • нормалізується артеріальний тиск;
  • підвищується тонус всього організму;
  • знижуються показники холестерину та цукру в плазмі крові;
  • стимулюється робота печінки, кишківника, органів травлення.

Крім того, ходьба дозволяє позбутися стресів, покращує діяльність мозку, упорядковує нервову систему і сприяє виробленню ендорфінів — гормонів щастя.

Скільки потрібно ходити пішки на день?

Ходьба – універсальний засіб оздоровлення та зміцнення організму. Особливо вона хороша для ослаблених хворобою або віком людей та вагітних жінок. Лікарі вважають, що для загального зміцнення організму щодня потрібно проходити 5-6 км у середньому темпі – не швидко та не повільно. Під час руху зі швидкістю 5 км/год на це піде 2 години.

Де взяти цей час? Найпростіший спосіб – вирушати на роботу та приходити з роботи пішки. Принаймні можна просто виходити за одну-дві зупинки від місця роботи або вдома.

Скільки на день потрібно ходити пішки, щоб схуднути? Щоб запустити механізм спалювання жиру, потрібно збільшити швидкість руху до 6 або 7 км/год і рухатися без зупинки щонайменше годину. Якщо вага занадто велика, то починати можна з півгодинної прогулянки.

Британські медики вважають, що щодня потрібно робити щонайменше 10 тис. кроків. Японці, до речі, дотримуються цього правила і відрізняються міцним здоров’ям та високою тривалістю життя.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter