Всередині ядра Землі виявили нову структуру – дослідження

158975

Традиційно вчені вважали, що наша планета має чотири основні шари.

Науковці встановили, що всередині ядра нашої планети розташовується прихована структура, передає "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Традиційно вчені вважали, що Земля має чотири основні шари: кору, мантію, зовнішнє та внутрішнє ядра.

Дослідники проаналізували результати багаторічних спостережень і встановили, що гаряче внутрішнє ядро з температурою понад 5000°С становить лише 1% від загального об'єму нашої планети. Сейсмічні хвилі, у свою чергу, змінюють властивості під час проходження крізь різні частини планети.

Міжнародна група дослідників встановила, що внутрішнє ядро Землі нещодавно могло змінити напрямок свого обертання на зворотній. Сейсмолог Сяодун Сонг з Пекінського університету вважає, що цей процес впливає на магнітне поле нашої планети і може змінити напрямок її обертання. Також це відобразиться на кліматі планети.

Вчені припускають, що ця прихована структура являє собою тверду сферу, діаметр якої становить близько 2,4 тис км. Вона складається переважно з заліза та нікелю, які становлять 85% і 10% ваги сфери відповідно. Про решту 5% наразі невідомо. Дехто припускає, що це може бути частка вуглецю або кисню.

Сфера розташована занадто глибоко, тож науковці не мають можливості дослідити її напряму. У цьому випадку вони аналізують процес проходження сейсмічних хвиль крізь цей об'єкт, завдяки чому і встановили склад сфери.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter