Переваги та недоліки життя в Німеччині. 4-та частина

289486176 698800094813435 2228840237616984015 n

В Україні в мене була гарна робота, затишне житло, родичі та друзі. Ми не шикували, але могли дозволити собі жити із задоволенням та в комфорті. Регулярний манікюр, спортивна зала, караоке з подругами на вихідних, кава у затишному кафе та, звісно, поїздки на рибалку чи на шашлики. Все це тоді мені здавалося звичайними і буденними дрібничками. Я впевнена, у більшості із вас було майже так само. Це називається налагодженим спокійним життям. Однак, нас його позбавили ті, хто раптом вирішив, що має на це право…

Приїхавши в Німеччину, я розуміла, що «так, як було вже не буде» і що «я не можу собі дозволяти те, що дозволяла вдома». І від цього ставало дуже сумно... Але згодом прийшло розуміння, що життя, навіть у статусі вимушеного переселенця, в жодному разі не можна ставити на "стоп". І треба, як не було б важко, жити далі...

І в цьому мені допомогли мої улюблені німецькі фрау (Кароліна та Сюзі). Завдяки цим чудовим жінкам я переїхала у двокімнатну квартиру в місті Гьорліц в дуже гарному районі. А оскільки квартири тут здають зазвичай без меблів, то вони також допомогли облаштувати її. За два дні "моя" пуста та холодна квартира перетворилась на чудове затишне гніздечко.

290153219 1685553308490973 4263228251351871873 n

Якщо казати відверто, то я не знаю, як я впоралась би без підтримки моїх справжніх янголів-охоронців, котрі вели за руку через усі перипетії поки що чужого мені життя.

В Німечинні, як і у кожній країні, є свої плюси та мінуси. Як раз про це сьогодні я і розповім.

Жителі інших країн переконані, що в світі не існує гіршої бюрократії, ніж у їх рідній країні, поки вони не переїдуть сюди.

Бюрократія проявляється перш за все, в тому, що потрібно заповнити неймовірну кількість бланків, подати заявку на нескінченну кількість сертифікатів і т.д.

Українці, котрі приїхали у Німечинну, повинні мати велику купу різноманітних документів для того, щоб офіційно проживати тут. Але в цій країні все це робиться дуже і дуже повільно. На оформлення картки для виплат чи страхової може піти декілька тижнів. А всі папери приходять вам на почту, тому ранок у всіх починається однаково - з перевірки скриньки. За ці три місяці в Німечинні в мене документів більше, ніж за все життя в Україні, а всі процеси з державними установами потребують стальних нервів. Отож, наша "ДІЯ" - це взагалі винахід від Бога.

Найголовніше різниця полягає в тому, що в Німечинні, щоб відкрити рахунок в банку чи оформити страховку, укласти договір на квартиру чи електроенергію, вам необхідно брати так званий "термін". В інтернеті був гарний жарт, що на терміни люди ходять для того, щоб їх там записали на наступні терміни на терміни...

Термі'н - це визначений час та дата, коли вас можуть прийняти для вирішення ваших потреб в різних закладах. Наприклад, у лікарні або в банку чи в соціальній службі. Без нього ви ніде нічого не зробите. А щоб його взяти, потрібен попередній термін... Коротше кажучи, це дуже не зрозуміла штука для українців. І тільки тут стає зрозуміло, що в нашій країні взагалі майже не має бюрократії.

Також хочу додати, що ми часто скаржились на транспорт в Україні, що він інколи затримується. Особливо, якщо мова йде про потяги. Так ось, в нас, на мій погляд, найбільш пунктуальні та точні потяги, якщо порівнювати з поїздами в Німечинні. Зі всіх моїх поїздок лише близько 30 відсотків прибули вчасно. І це дуже дратує. Тим більш, якщо ти спізнюєшся на інший потяг, бо дуже часто, щоб доїхати до якогось місця, потрібно їхати з кількома пересадками. І якщо ти не встиг, то будеш чекати наступного приблизно годину.

Іноді я замислююсь, хто з нас живе в Європі у сучасному світі - українці чи німці... Все ж наша країна - це супер технологічна та продвинута держава.

Але в цій країні також є і плюси. Наприклад, повернення пустих пляшок в обмін на гроші.

Здавати тару можна у спеціальних автоматах у великих магазинах. За здану тару видається "чек" на суму, яку можна буде відняти від ваших майбутніх покупок. І це навіть класно. Спочатку мені було якось не зручно іти до магазина с торбою пустих пляшок, але коли автомат мені видав чек на 12 євро, а за ці кошти ви можете придбати тут 2 кг сосисок чи 10 пляшок холодного чаю, стало відразу зручно ;)

taromat

290327186 800716628004658 7135030846032724531 n

Ще великим плюсом вважаю сучасність у деяких магазинах. На прикладі розповім про мережу галантерейних магазинів dm. У них не тільки великий вибір товарів, але і декілька важливих і сучасних штук.

В мережах таких магазинах розташовані відділи фотостудій, де можна не тільки самостійно зробити ксерокопію документів, а також надрукувати будь-які фотокартки будь-якого розміру. Ви підключаєте свій телефон чи флешку до монітора і самі обираєте, що друкувати скільки та на якому папері. Також ви можете зробити фотоколаж чи магніт з вашою фотокарткою. А найважливіше, особливо для українців, які тільки приїхали, що можна прямо тут сфотографуватися на документи. І через декілька хвилин все забрати.

Ще одна цікава ідея магазину, якщо ви, наприклад купили якусь косметику чи ще щось на подарунок, то ви можете одразу не відходячи від каси його самостійно гарненько запакувати і це дуже зручно.

289438731 5750999528261086 9193485665907091574 n

Напевно, буде доречно також розповісти про продуктові магазини у Німечинні. Великим плюсом є різноманітність товарів та знижки. Є такі овочі та фрукти, які я бачила вперше в житті. Дуже багато різновидів сирів та молочних продуктів. Але великим мінусом є той факт, що нема цілодобових магазинів, а в неділю зовсім нічого не працює. І до цього важко звикнути.

Якщо підбити підсумок, то до всього можна звикнути, просто одним потрібно декілька місяців, а іншим і десятків років не вистачить…

1 1 1 1 1 Рейтинг 4.43 7 голосов
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter