Збірна легкоатлетів Донецької області – друга на головному чемпіонаті України в сезоні

449623661 876932387805503 2731255171297214559 n

28-30 червня у Львові відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді, що зібрав 491 учасника з 23 регіонів і столиці держави. Спортивна еліта боролася за можливість покращити своє місце в рейтингу на Ігри XXXIII Олімпіади та право виступити в Парижі у складі української збірної.

Про це повідомили в Управлінні фізкультури та спорту ДонОДА.

Збірна Донецької області на чемпіонаті налічувала 22 атлетів – це вихованці Школи вищої спортивної майстерності, Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки, ДЮСШ №2 м. Краматорськ, представники міст Бахмут, Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Торецьк. Загалом вони набрали 1540 очок, чим допомогли Донеччині посісти 2 місце в загальнокомандному заліку після Києва. Також другою з доробком 1090 очок Донецька область стала і в окремому рейтингу серед шкіл вищої спортивної майстерності.
Гліб Піскунов переміг у метанні молота з результатом 72,46 метрів.

Пробігши 5000 м за 16 хвилин 10,02 секунди, звання чемпіонки України на цій дистанції здобула Вікторія Калюжна.

У метанні диска 1 кг Наталя Семенова стала кращою з результатом 52,52 м. Марія Стрєлець у цьому виді змагань із результатом 47,74 м посіла друге місце у віковій групі дорослі та перше серед молоді.

Забіг на 3000 м з перешкодами, показавши час 9:00.05 хв., виграв Руслан Наумов.
Олександр Сосновенко здобув «золото» в складі чоловічої естафетної команди 4х100 м. Збірна зі спортсменів із різних регіонів України фінішувала з результатом 40,73 с.

У секторі для потрійного стрибка нагородами відзначилися три легкоатлети Донецької області: Артем Коноваленко – «сріблом» серед чоловіків з результатом 15,72 м, Вікторія Баранівська – срібною медаллю серед дорослих та «золотом» серед молоді (13,70 м), Анна Красуцька – «бронзою» серед жінок (13,55 м).

На другу сходинку п’єдесталу пошани зійшла естафетна жіноча команда Донецької області 4х400 м. Час 3:51.35 хв. показали Єва Русінова, Оксана Долинчук, Марія Позднякова (Миколенко) та Валентина Демченко.

Марія Ларіна в штовханні ядра 4 кг з результатом 14,28 м здобула бронзову медаль серед дорослих і «срібло» серед молоді. У метанні диска 1 кг вона посіла п’яте та четверте місця у вікових групах дорослі та молодь відповідно.

Валентин Лобода в стрибках з жердиною із особистим рекордом 5,10 м став бронзовим призером серед молоді та четвертим серед чоловіків.

Четверті місця у своїх дисциплінах серед дорослих також посіли: у бігу на 800 м – Євген Кузнєцов (1:49.58) і Оксана Долинчук (2:03.98), у стрибках у висоту – Юлія Чумаченко (1,86 м).

У бігу на 400 м з бар’єрами Марія Позднякова стала п’ятою з часом 59,08 с. Володарка олімпійського нормативу в цій дисципліні Вікторія Ткачук, на жаль, вимушена була пропустити чемпіонат України через травму.

Ще п’яті місця посіли: у бігу на 400 м – Валентина Демченко (54,35 с), у чоловічій естафеті 4х100 м – Ігор Гончар, Валентин Лобода, Євген Кузнєцов і Дмитро Єщенко (43,71 с).

Тренери переможців та призерів чемпіонату України-2024 з легкої атлетики від Донецької області – Костянтин Степанцов, Єгор Жуков, Тетяна Серорез, Ольга Лук’янова, Едуард Піскунов, Ольга Семенова, Олексій Семенов, Сергій Стрєлець, Микита Кадацький, Іван Романенко, Анатолій Чумак, Михайло Марченко, Юрій Седньов, Юрій Кузьменко, Олексій Кривошанов.