Протидія гендерно зумовленому насильству в умовах війни: поліцейські Донеччини поділилися досвідом

5499fb321c0a2018234e0d8388db150e

Співробітники поліції взяли участь у тематичному тренінгу та круглому столі, які відбулися в Дніпрі. Правоохоронці презентували свій досвід, як запобігти гендерно зумовленому насильству та захистити постраждалих в ситуації активних бойових дій. 

Заходи об’єднали представників Донецької обласної військової адміністрації, територіальних громад, правоохоронних органів, громадських організацій і міжнародних партнерів.

Поліцію представляли старша інспекторка управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області Валерія Федіна, дільничні офіцерки поліції з Костянтинівки Анжеліка Кринична та Ганна Давиденко.

Під час тренінгу учасники відпрацювали дії щодо виявлення фактів гендерно зумовленого насильства (ГЗН), реагування на них і підвищення обізнаності населення в цій сфері.

Головною темою круглого столу став пошук шляхів допомоги постраждалим від ГЗН, враховуючи виклики війни: постійні обстріли, обов’язкову евакуацію громадян, скорочення мережі спеціалізованих служб з підтримки постраждалих осіб. Окрім цього, зважаючи на кількість зброї в регіоні, кривдники можуть бути озброєними.

Попри бойові дії, поліція продовжує здійснювати профілактику ГЗН і залучає для цього нові можливості. Поліціянтки представили напрацювання в Костянтинівській громаді, яка щодня зазнає ворожих атак. Так, цьогоріч Костянтинівський відділ поліції та ГО «Український інститут антикризового менеджменту» уклали меморандум про партнерство та впроваджують спільні заходи. Один з них - проєкт «Гармонійна родина – вільна Україна» до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Представниці поліції долучилися до розробки інформаційної кампанії, воркшопів для осіб, задіяних в протидії ГЗН, онлайн-активностей з молоддю, створення клубу для осіб, що постраждали від домашнього насильства та ГЗН, де вони зможуть обмінялися досвідом подолання цих явищ і знайти підтримку. Також розпочато співпрацю з центром зайнятості для того, щоб постраждалі мали змогу позбутися економічної залежності від кривдників.

Що стосується протидії ГЗН і домашнього насильства, то з початку року поліцейські Донеччини опрацювали понад 5,5 тисяч таких повідомлень, притягнули до відповідальності понад 2100 агресорів, відносно 36 осіб - відкрито кримінальні провадження.

Дводенні заходи організовано в рамках програми «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», що реалізується ГО “Інтерньюз-Україна” за підтримки ООН Жінки та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter