Шиє одяг для тварин та допомагає ЗСУ: історія переселенки з Краматорська

istockphoto 1311253604 612x612

У Чернівцях переселенка з Краматорська Вікторія Задорожня змінила фах і шиє одяг для тварин. Частину зароблених коштів донатить для військових. Дівчина все своє свідоме життя шиє. Вдягала людей. Після переїзду на західну частину України на початку повномасштабного вторгнення все змінилось. Тепер створює одяг для чотирилапих.

Вікторія розповіла нашим журналістам, що за фахом вона швачка, конструктор одягу. У квітні 2022 року через ракетні обстріли у рідного міста вона разом з хлопцем та домашніми улюбленцями, собакою та котом, змушена була залишити свій дім. 

Якийсь час краматорка займалася волонтерством в Чернівцях, але постійну роботу знайти не могла.

334770205 935060827516607 1076374468631070993 n

"Згідна була на будь-яку роботу, але мені відразу казали ще на етапі телефонних співбесід, що хочуть взяти на роботу виключно місцевого", — ділиться Вікторія.

Восени, гуляючи вулицями міста, дівчина побачила мальньку собачку в комбінезоні і подумала, що дуже гарно було б спробувати шити одяг для тварин самій.  Каже, що почала займатися такою роботою, щоб відволіктися. Тепер  заробляє цим на життя. Спершу Вікторія пошила верхній одяг для власної собаки. 

"Ми гуляли на вулиці, люди звертали увагу. Почали питати, де купували, кажу: сама шию. І ось так почались замовлення. Це дуже цікаво, ніколи до цього не замислювалась, але всі тварини абсолютно різні. Багато людей носять однаковий розмір, але на тварину ти не можеш взяти універсальну викрійку і по ній працювати. В когось дуже тоненький тулуб, в когось — навпаки. Особливо це стосується маленьких порід собак, в них дуже малесенькі лапки", — каже швачка.

9316030bd2812b26cff3f9fca1af3913

У середньому один комплект одягу майстриня шиє три дні, коштує він від 400 гривень.  Щодня краматорка працює за швейною машинкою. Зі слів Вікторії, частину із зароблених грошей вона передає для потреб Збройних сил України:

"Звичайно великі суми на тепловізори, автомобілі чи дрони я перераховувати не можу, але маю можливість дуже швидко, по 100 чи 200 гривень збирати хлопцям. Дуже у багатьох моїх знайомих воюють хлопці, вони пишуть публікації, що треба пальне, одяг і таке інше, тому здебільшого це на масштабна допомога ", - ділиться дівчина.

За роботою Вікторія відволікається від думок, проте щодня мріє повернутись додому. Разом з хлопцем вона орендує квартиру, втім, планує повернутися до Краматорська, як тільки буде тепло.

26207 

"Нам є куди повертатися, квартира ціла. Дуже хочеться додому, до того в в місто повернулося вже багато людей. Плануємо в квітні повертатися, але ми й у вересні планували. Там вже буде видно, як вийде", - додає швачка.

Впевнена, продовжить шити одяг для тварин і на рідній  Донеччині.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter