flagman223x100

tes3 2

lom4

vsb 223

У Краматорську допомагають працевлаштуватися людям з інвалідністю

centr zanyatosti centr reabilitacija kramatorsk

Служба зайнятості у Краматорську та по всій Донеччині проводить заходи з працевлаштування людей з інвалідністю.

В рамках соціального партнерства зі Службою зайнятості співпрацює Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас». У центрі наразі навчається 15 осіб за курсом «Оператор обробки інформації та програмного забезпечення». Загалом Служби зайнятості Донеччини провела понад 100 заходів щодо працевлаштування людей з інвалідністю. ярмарки вакансій, групові консультації, тренінги, вебінари мають на меті допомогти з пошуком  роботи, підвищенням кваліфікації та конкурентоспроможності на праці.

«Наші слухачі отримали дуже багато інформації: різноманітні тренінги, мотиваційні інформативні зустрічі. Тренери допомагають слухачам знайти себе, не загубитися на ринку праці. Проблеми працевлаштування можна вирішити лише об’єднавши зусилля законодавчої і виконавчої влади, завдяки органам зайнятості і на засадах соціального партнерства», - розповідає директор Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» Світлана Фоміна.

centr zanyatosti centr reabilitacija kramatorsk 1

Фахівці Краматорського міського центру зайнятості проводять для слухачів заходи, спрямовані на інформування, вироблення нових навичок та консультують осіб з інвалідністю з приводу працевлаштування.

Загалом з початку року до Краматорського міського центру зайнятості звернулося 255 осіб. З них 60 працевлаштовалися на 1 листопада. 30 осіб пройшли навчання яке допомогло їм знайти роботу.

Проблеми, з якими стикаються під час пошуку роботи люди з інвалідністю, різноманітні. Але основна перепона – це доступність простору. Часто місця, де вони могли б працювати не об лаштовані відповідно до їх потреб.

«Для цього створюється соціальне партнерство. З роботодавцями обговорюються питання працевлаштування людей. Ми тривалий час здійснюємо таку роботу. Налагоджуємо співпрацю з роботодавцями, переконуємо, надаємо інформацію щодо переваг в працевлаштуванні, вирішуємо питання, що виникають в процесі. Наші тренери допомагають в усьому слухачам. Зокрема йдеться про підвищення кваліфікації, навчання актуальним професіям як в Краматорську так і за межами міста. Навчання залежить від професії. Якщо це перепідготовка, то йдеться про 3,5 до 6-8 місяців. Якщо підвищення кваліфікації, то від 5 до 10 місяців», - пояснює заступник директора Краматорського міського центру зайнятості Людмила Копа.

centr zanyatosti centr reabilitacija kramatorsk 2

Перевагою для підприємців є зменшення податків у випадку працевлаштування людей з інвалідністю. Кожен працедавець має виконувати 4% квоту. На підприємстві має працювати 4% людей з інвалідністю. Якщо це не виконується, то накладається штраф.

Слухачі курсів мають різні навички та досвід роботи.

Алла Палагута приїхала на навчання до Центру зі Слов’янська. Раніше вона працювала у банку. Після операції протягом останніх трьох років жінка прикута до візка.

centr zanyatosti centr reabilitacija kramatorsk 3

«Зараз ми проходимо курси «Оператор обробки інформації та програмного забезпечення. Цікавить програмування, фото шоп. Нас навчили також як правильно скласти резюме, презентувати себе працедавцю.

Такі тренінги допомагають розкритись, не лякатись суспільства. Адже часто люди з інвалідністю замикаються в собі», - розповідає Алла Палагута.

Майбутню роботу Алла пов’язує з інформаційними технологіями. А після закінчення курсів, жінка має намір звернутися до Служби зайнятості аби знайти роботу. Також вона мріє відкрити власну справу.

У реалізації прагнень особам з інвалідністю допомагають професійні тренери. Зокрема фахівці Краматорського центру зайнятості спільно з Донецьким обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями провели онлайн коучінг «Розвиток адаптивних ресурсів особистості». Під час заходу вони поінформували учасників про особистісні ресурси, кризові ситуації в житті людини.

centr zanyatosti centr reabilitacija kramatorsk 4

1 1 1 1 1 3 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.


Гиф баннер Эконом 1642324988

Добавить комментарий

evgenia

В Украине хотят ввести продуктовые карточки. Ваше мнение?

Погода:

-2°C
Краматорск

Влажность 68%

Ветер 0 м/с

Давление 764 мм

Курс валют НБУ на 27.01.2022:

RUB 1 RUB 0.36404
USD 100 USD 28.7984
EUR 100 EUR 32.4803

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта