flagman223x100

tes3 2

lom4

vsb 223

В Краматорске проходит литературный фестиваль «Кальмиюс»

festival kalmijus kramatorsk 20210

В Краматорске на главной площади города проходит литературный фестиваль «Кальмиюс». Здесь можно пообщаться с писателями и приобрести их книги, а также получить автографы. И даже сделать фото на память. Также принять участие в интересных дискуссиях, мастер-классах и играх.

Соорганизатор фестиваля Александар Папина рассказала «Восточному проекту» что он проводится уже 5 лет.

«З 2018 року ми були лише у Краматорську. А потім почали розширюватися. І в цьому році ми розширилися ще й на Луганщину. 22 травня будуть заходи и Сєверодонецьку. Мета фестивалю – культурна деокупація Сходу. Ми своїми заходами хочемо показати, що Донеччина та Луганщина – це Україна, і в нас така ж сама цікава українська культура. І що ми завжди раді бачити митців з інших регіонів країни. Люди, які приходять на заходи фестивалю, і ті письменники, які до нас їдуть, залишаються задоволеними».

festival kalmijus kramatorsk 2021.JPG3Так, переселенка из Донецка Аня На сама придумала игру, которая называется «Донецк». Она собрала фото своего родного города, сделанные разными людьми. И игроки должны положить карточку по теме, которую предложил другой игрок.

festival kalmijus kramatorsk 2021.JPG7Писательница, издатель Ирина Мацко приехала на фестиваль из Тернополя. Она рассказала о жизни писателя и дала рекомендации, как заинтересовать ребенка чтением книг.

«Я займаюся не тільки письменницькою діяльністю. Я ще заступник головного редактора у видавництві «Мандрівець». Крім того, я керівник креативної студії «Іриска», студія яку створила я, там є приватний дитсадочок, літній табір, художні, літературні гуртки, веду казкотерапію. Мені все цікаво, чим я займаюся. Мені хочеться підтримати діток, навчити їх творчості. Є багато діток, які пишуть, малюють. І часто вони не мають підтримки. Хочеться їм дати ту надію, опору, щоб вони розвивалися й далі.

За першою освітою я економіст, за другою – художник. Перша була неусвідомлена, а другу я отримувала у академії друкарства у Львові. І я вже тоді рухалася у такому плані видавничому до книг, бо мене це дуже цікавить. Перша книга була «Казка твого народження», яка була видана у 2007 році.

Надихають на творчість діти. Взагалі се почалося з народження моїх дітей. Їм зараз 17 і 19 років. Це вже великі діти. Але саме після їх народження я почала писати казки, підліткові книжки і дорослі історії, де відображуються мої внутрішні почуття, емоції, філософія життя. Мої діти добре сприймають мою творчість, підтримують

Люди в нас читають, але не так багато, як хотілося б. Для дітей важливо дати їм ту книжку, яка їх зацікавить. А також приклад родини. Бо якщо батьки читають, то й діти також будуть читати».

Писатель Сергей Пантюк рассказал о своем творчестве и как стать писателем.

festival kalmijus kramatorsk 2021.JPG5«В мене три сини, вони вже великі. І всі вони мене надихали на творчість, але не це головне. Я вважаю, що в кожній людині дитина не помирає, особливо у письменнику. Якщо письменник хоче працювати для дітей, він не повинен забувати себе у дитячі роки. І тоді все буде виходити само собою. Тому що я не є прихильником штучних текстів. Бо всі події, про які ти пишеш, потрібно пережити, вони повинні викликати емоції.

Я останнім часом стараюся жити в межах письменницького життя. Я багато редагую. Даю життя іншим книжкам, я це люблю. Редактор – це невидимий двійник письменника.

Щоб стати письменником, потрібно заявляти про себе. У соцмережах, брати участь у конкурсах, звертатися до видавництв та ін.»

festival kalmijus kramatorsk 2021.JPG8В фестивале приняли участие и краматорские писатели и поэты. Так, Галина Онацкая читала свои стихи гостям фестиваля. Она пишет прекрасные стихи на разную тематику. По словам автора, то что волнует, находит свое отображение в творчестве.

Фестиваль «Кальмиюс» продолжится и завтра на площади Мира с 11.00.

 

1 1 1 1 1 3 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.

Наталья Аленькова

Добавить комментарий

evgenia

top5

Будете ли вы вакцинироваться от коронавируса?

Погода:

30°C
Краматорск

Влажность 53%

Ветер 0 м/с

Давление 759 мм

Курс валют НБУ на 21.06.2021:

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта