В Україні прийняли новий закон «Про дошкільну освіту»

kindergarden1
Сферу дошкілля в Україні регламентуватиме новий закон «Про дошкільну освіту», пише "Освіта".

"Відповідний законопроєкт Верховна Рада України підтримала у другому читанні. Документ враховує світовий досвід та євроінтеграційні вимоги, а його метою є поліпшення умов праці для вихователів та розширення прав батьків.

Також новий закон вносить ясність у термінологію дошкільної освіти, визначаючи ключові поняття цієї сфери.

Окрім того, документ унормовує зміни, що стосуються діяльності педагогічних працівників, функціонування та забезпечення дитячих садків.

Зокрема, педагогічні працівники матимуть 56 календарних днів щорічної відпустки, а для вихователів, інструкторів з фізкультури, психологів, соціальних педагогів, асистентів вихователів, методистів передбачене зменшення навантаження.

Натомість засновникам надано право встановлювати вищі посадові оклади, доплати, надбавки та додаткові винагороди та прописаний обов’язок забезпечити педагогів ігровими, дидактичними, матеріально-технічними ресурсами.

Батькам закон гарантує права на територіальну доступність дошкільних закладів, на формування індивідуальної освітньої траєкторії для дитини, право вибору форми здобуття дошкільної освіти та право на педагогічну підтримку.

Документ унормовує розширені форми здобуття освіти (очна, мережева, дистанційна) та нові типи: мобільний, сімейний, мінісадок, центр педагогічного партнерства.

Також новий закон містить чіткий порядок зарахування дітей за територіальним принципом та особливі умови ліквідації садків у сільській місцевості та спеціальних дитсадків.

В Міністерстві освіти наголошують, що прийняття закону є ще одним кроком до адаптації української освіти до стандартів ЄС".

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter