115 років тому розпочала працювати міжміська телефонна станція в Краматорську

99627108367 n
У 2024 році виповнюється 115 років від початку функціонування міжміської телефонної станції в Краматорську. Про подію інформує Центральна міська публічна бібліотека. 

"У 1909 р. почав функціонувати міжміський телефон, який з’єднав Харків з Катеринославом, Бахмутом і з усіма пунктами Донецького басейну. Телефонне сполучення запроваджено приватною фірмою - торговельним домом Н. Феттер і Е. Гінкель.

Згідно з договором передбачалося, що за міжміські телефонні розмови по лініям Харків - Бахмут, Харків–Краматорськ і Харків - Слов’янск абонент повинен був сплатити 80 коп. За термінову ж розмову всі вищевказані розцінки подвоювалися.

Влаштовуючи цей зв’язок, фірма Н. Феттер і Е. Гінкель запевняла, що врахувала “усі зручності абонентівˮ, “чітку передачу і швидкість з’єднанняˮ. Зокрема, передбачалося, що абоненти Харківської та Катеринославської телефонних мереж, які бажають розмовляти міжміським телефоном із власних квартир, могли це здійснювати, “вимагаючи від телефоністки місцевої центральної телефонної станції з’єднання з міжміською станцією.

Будівля Краматорської поштово-телеграфної контори, де знаходилася телефонна станція, до нашого часу не збереглась - вона було сильно пошкоджена під час Другої світової війни й пізніше знесена".

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter