flagman223x100

tes3 2

lom4

vsb 223

Чиновники мають боятися, щоб приховувати майно в деклараціях, а зараз не бояться — юристка

 

picture2 kak zapolnit dekl 349342 p0

Кампанія подачі декларацій чиновниками завершена, вони мали оприлюднити свої декларації до 1 квітня.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) почало перевірку декларацій 720 509 чинних посадовців і 71 363 колишніх держслужбовців, які звільнилися торік.

Свої декларації вже оприлюднили Петро Порошенко, міністри Аваков, Степанов і Шкарлет, а також голова Офісу президента Єрмак, спікер Ради Разумков, відсторонений голова КСУ Тупицький, мер Києва Кличко і низка інших посадовців.

Розмова з Оленою Щербан, юристкою та членкинею правління ГО «Центр протидії корупції».

Олена Щербан: Цього року декларування відрізняється від усіх попередніх років, адже через рішення Конституційного суду те, що було задекларовано неправильно в минулі роки фактично суд пробачив порушникам, прийняв рішення, яке стало амністією. Фактично їх було звільнено від будь-якої відповідальності за порушення.

Відповідальність повернули наприкінці минулого року, але вона вже поширюється якраз на декларації, подані щойно. Вона далеко не така страшна, яка була раніше, адже народні депутати відмовились встановлювати таке покарання, як позбавлення волі за брехню в декларації. Найбільше, що зараз загрожує декларантам за серйозні порушення – якщо буде незадекларовані понад 9 мільйонів, то максимальне покарання – обмеження волі. Це фактично 2 роки перебування в гуртожитку для таких злісних порушників, що абсолютно не кореспондуються з іншими нормами Кримінального кодексу.

Якщо звичайний громадянин вкраде щось на таку ж суму, то йому загрожує до 7-10 років позбавлення волі. 

Декларації часто стають джерелом важливої інформації, можуть бути про різні сфери й вплив в тому числі олігархів на медіа. Ця інформація може лягати в основу якихось санкцій, інших інструментів  пошуку  джерел фінансування тероризму, закупівлі вугілля з окупованих територій. Такі ризики набагато легше і простіше виявити, коли є інструмент електронного декларування. Аби це дійсно ефективно працювало потрібно, щоб була передбачена адекватна відповідальність і чиновник або декларант боявся сказати неправду в декларації. Чиновники мають боятися, щоб приховувати майно в деклараціях, а зараз не бояться.

1 1 1 1 1 0 голосов


Добавить комментарий

evgenia

top5

Будете ли вы вакцинироваться от коронавируса?

Погода:

16°C
Краматорск

Влажность 26%

Ветер 2 м/с

Давление 770 мм

Курс валют НБУ на 11.04.2021:

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта