Чи загрожує Україні нова хвиля захворювань через небезпечний субштам "Кракен" – Ляшко

257544

Вірус стрімко поширюється світом. В Україні зареєстрували перший випадок інфікування небезпечним субваріантом Омікрона "Кракен" або XBB.1.5.

У зв'язку з цим міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, чи може субштам спричинити нову хвилю захворювань.

З початку 2023 року в Україні не спостерігається високий рівень захворюваності на COVID-19. Водночас світом стрімко поширюється підвид Омікрона "Кракен", який вже зафіксували у понад 30 країнах світу.

У ВООЗ також висловили своє занепокоєння новим субваріантом Омікрона ХBB.1.5, який за кілька тижнів став домінуючим у США. В Україні ж фахівці не бачать жодної загрози від "Кракена" і не очікують критичних наслідків в результаті появи субваріанта у нашій країні. 

"Фіксуючи, що новий штам призводить до інтенсивнішого інфікування, ми не бачимо сьогодні поки що складніших наслідків перебігу хвороби, особливо у вакцинованих людей".

"Ситуацію вважаємо стабільною, тому що в середньому на ліжках в лікарнях, в закладах охорони здоров’я перебуває 3,5-4 тисячі пацієнтів. Прихід нових або госпіталізація нових не превалює над тією кількістю, яка виписується із закладів охорони здоров’я. Тому тенденції до зростання кількості госпіталізованих, зокрема, тенденції до зростання кількості пацієнтів, які перебувають у реанімаційних закладах через коронавірусну хворобу або підключені до апаратів кисневої терапії, ми сьогодні не відмічаємо", – сказав Віктор Ляшко.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter