Як правильно заправляти картриджі HP

zapravka laz printera

Картриджі до принтера HP - це популярна категорія товарів, оскільки принтери даного виробника протягом багатьох років впевнено тримають марку та радують покупців своєю якістю. Компанія Hewlett Packard регулярно інвестує у розвиток струменевого друку, поступово розвиваючи та вдосконалюючи цю технологію. Завдяки широкому асортименту практично будь-який покупець зможе підібрати для себе принтер, який відповідатиме його запитам. У пристроях HP використовується термоструменева технологія. Її суть у тому, що чорнило переноситься на папір за рахунок спеціальних нагрівальних елементів у головці друку.

Картридж HP 122 Black (CH561HE)

Як замінити картридж HP?

Щоб уникнути проблем із якістю друку, рекомендується вчасно змінювати картриджі для принтерів HP. Адже якщо чорнило починає закінчуватися, на роздрукованих аркушах з'являються зайві прогалини або недостатньо чітке зображення.

Для заміни необхідно виконати таку послідовність дій:

 1. Видаліть захисну наклейку з нового картриджа. При цьому тримати його можна лише за пластиковий корпус. Не рекомендується торкатися металевих контактів і сопел.

 2. Переконайтеся, що аркуші правильно завантажені в лоток. Увімкніть принтер за допомогою кнопки живлення.

 3. Вручну відкрити відсік із картриджем, після чого він повинен автоматично переміститися у праву сторону. Якщо цього не сталося, необхідно вимкнути та знову ввімкнути принтер.

 4. Злегка натиснути на картридж та витягнути його. Якщо принтер кольоровий, то чорно-біла ємність із чорнилом має бути встановлена ​​у правий слот. Кольоровий картридж буде ліворуч.

 5. Вставити нову ємність із фарбою під невеликим нахилом. Натиснути на картридж, щоб пролунало клацання.

 6. Закрити відсік, після чого можна розпочинати роботу з принтером.

Як заправити картридж HP?

Ви можете придбати картридж HP та заправляти його самостійно з метою економії коштів. Це досить просте завдання, яке не займе багато часу, якщо бути уважним та акуратним.

Порядок заправки виглядатиме так:

 1. Підготувати чорнило та шприц. Вам також знадобляться захисні рукавички та якесь покриття для столу (наприклад, клейонка). Це необхідно, щоб захистити шкіру та поверхню меблів від попадання фарби.

 2. Відкрити заправну кришку.

 3. Наповнити шприц чорнилом потрібного кольору.

 4. Акуратно вставити голку в картридж та наповнити його фарбою. Не рекомендується заповнювати ємність на понад 90%.

 5. Закрити отвір для заправки.

 6. Якщо чорнило потрапило на поверхню ПЗК (картриджа, що перезаправляється), його потрібно протерти.

 7. Вставте картридж у відповідний слот принтера так, щоб він клацнув. Після цього можна розпочинати роботу.

Для кожного кольору необхідно використовувати окремий шприц, щоб не допустити змішування фарб. Якщо під рукою є лише один шприц, його слід ретельно промивати після кожного використання.

Як очистити картридж HP?

Якщо ви з якихось причин не хочете звертатися до фахівців, оригінальний засохлий контейнер з фарбою можна прочистити і своїми руками. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити тендітну техніку ще більше. Тому насамперед рекомендується спробувати програмний спосіб очищення.

Послідовність дій буде такою:

 1. Запустити комп'ютер з операційною системою Windows, до якого підключено принтер. Відкрити “Параметри”, “Пристрої”, “Принтери” (назви цих папок можуть відрізнятися залежно від версії ОС).

 2. Відкрити розділ “Засоби та очищення”, завантажити папір у лоток та зачекати на результат.

 3. Якщо ці дії не допомогли, можна скористатися програмою «Центр рішень HP». Потрібно знайти та відкрити вкладку "Параметри", після чого послідовно виконати всі інструкції на екрані. Якщо в процесі цих дій якість друку вийде на прийнятний рівень, можна буде не виконувати до кінця інструкції і закрити програму достроково.

Але якщо програмні способи усунення проблеми не допомогли, це ще не означає, що потрібно знову купити картридж для принтера HP. Адже ще можна спробувати механічно очистити ємність із чорнилом.

Як промити картридж HP?

Найпростіший спосіб – промити та вимочити його за допомогою підручних засобів. Для цього знадобиться шприц, піпетка, серветки, медичні рукавички та рідина для миття скла на основі спирту.

Порядок дій буде таким:

 • витягнути картридж із слота та покласти на папір соплами вгору;

 • заповнити піпетку миючим засобом та нанести його на сопла;

 • зачекати приблизно 15 хвилин;

 • обережно видалити рідину за допомогою серветок;

 • перевернути картридж і спробувати залишити відбиток на серветці.

Якщо залишиться чіткий слід, то процедура пройшла успішно. Інакше можна спробувати замочити картридж у чистій холодній воді. Для цього знадобиться блюдце або маленька тарілка. У таку ємність наливається рідина, щоб її рівень не перевищував 4 мм. Потім у блюдце потрібно покласти картридж так, щоб головка друку була направлена ​​вниз. Через 3 години ємність із чорнилом виймається і витирається насухо. Після цього її можна спробувати вставити у принтер.

Картриджі зазвичай використовують лише користувачі, які рідко друкують на принтері. Якщо вам доводиться працювати з великими обсягами документів та зображень, краще використовувати СБПЧ (систему безперервної подачі чорнила).

Як обнулити картридж HP?

Сервісні центри, де можна відремонтувати принтер або заправити картридж, тепер розташовані не лише у Києві та обласних центрах, а й практично у будь-якому місті України. Однак багато користувачів воліють робити все своїми руками, і недаремно.

Існує така процедура як обнулення. Часто складається ситуація, коли фарба в ємності ще залишилася, але принтер надходить програмний сигнал, що ресурс вже вичерпаний.

Вирішити проблему можна так:

 1. Увімкніть принтер і переконайтеся, що індикатор світиться.

 2. Відкрити відсік із картриджами.

 3. Знайти на корпусі принтера та натиснути кнопку із зображенням краплі.

 4. За допомогою двох різних пальців одночасно натиснути кнопки індексації на панелі принтера та блоці картриджів, утримувати приблизно 12 секунд.

 5. Знову натисніть клавішу із зображенням краплі.

Якщо все було зроблено правильно, буде обнулення чіпа, і принтер знову почне друкувати. Вам не доведеться терміново звертатися до сервісного центру у Харкові чи іншому місті, оскільки чорнила після такої хитрої маніпуляції ще має вистачити на якийсь час.

Де можна придбати новий картридж HP?

Багато користувачів все ж таки воліють купувати нові ємності з фарбою, оскільки не хочуть витрачати час і сили на вказані вище дії. Ви можете замовити комплектуючі у інтернет-магазині p.ua. Спеціалізація нашої торгової мережі - це друкарські пристрої та комплектуючі. У нас ви знайдете великий вибір картриджів для лазерних та струменевих принтерів, фарби та тонери, системи безперервної подачі чорнила, фотопапір та багато іншого.

Завдяки налагодженій послузі доставки клієнтам не потрібно відвідувати магазини чи торгові центри для придбання принтерів та комплектуючих. Достатньо вибрати все необхідне на нашому сайті зі зручною навігацією та оформити замовлення.

1 1 1 1 1

E-mail
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter