Футбол Донеччини і війна: більше ніж гра

futbol pole gazon trava liniya 26

Розв'язана Росією повномасштабна війна проти України та українців назавжди змінила країну. На воєнні рейки перейшли цілі сектори економіки, а в різних сферах суспільного життя, зокрема у футболі, на перший план вийшла гуманітарна та соціальна допомога населенню. 

Про будні Донецького футболу в час війни – в нашому матеріалі. 

Як розповіли "Восточному проекту", з початку повномасштабного вторгнення російської федерації робота Асоціації футболу Донецької області змінилась. Заплановані футбольні турніри і семінари для арбітрів які здавались важливими ще 23 лютого, вранці 24 стали втратили в актуальності. Футбол, який був для всіх жителів Донецької області можливістю забути про те, що коїлось буквально за 40 кілометрів від футбольного майданчика в окупованих загарбниками територіях, теж змінився. Тепер спорт №1 перетворився на платформу допомоги. Велика футбольна родина, яка ще нещодавно змагалась на футбольних майданчиках стала родиною справжньою. 

Screenshot 1футбол донеччині 1

Асоціація футболу Донецької області, яка була вимушена переїхати з Краматорська у перші місяці війни дещо змінила рід діяльності. Замість організації змагань, керівництво та співробітники ГС «АФДО» допомагали ветеранам футболу, сприяли евакуації футбольного активу Донеччини та особисто возили гуманітарну допомогу від Української асоціації футболу буквально на лінію фронту. Футбольні діячі, військові та територіальна оборона Покровська, Родинського, Вугледара, Добропілля, Слов’янська і Краматорська отримали гуманітарну допомогу від УАФ.

Screenshot 1футоешрнаеввквагшнес

Але і про сам футбол забувати не треба. Чемпіони Донецької області з футболу та володарі першого в історії Кубку Героїв АТО – команда «Слов’янськ-АТО» 28 липня взяла участь у матчі проти збірної легенд дніпропетровського «Дніпра». Хлопці, які вийшли на поле у складі минулорічних чемпіонів Донецької області, сьогодні зі зброєю в руках боронять нашу землю від російських загарбників. Тому цей матч став для наших воїнів першою за півроку віддушиною та можливістю відпочити від постійних обстрілів та вибухів.

Screenshot 1фкбтолнарпорм34

Окрім цього, збірна Донецької області з футболу взяла участь у «Кубку Регіонів УАФ». Незважаючи на те, що футбол в області поки що поставлений на паузу, тренерському штабу вдалось зібрати гравців, які були готові представити нашу область на Всеукраїнській арені. На жаль, в 1/16 фіналу наші хлопці програли візаві з Полтави. Але меседж про те, що навіть у таких важкий час, Донеччина представлена на Всеукраїнських змаганнях мав набагато більше сенсу, аніж результат на табло.

Screenshot 1ктотамиралвпотав

Сьогодні «Асоціація футболу Донецької області» продовжує свою гуманітарну та соціальну роботу. У тісній співпраці з Українською асоціацією футболу ми продовжуємо допомагати і підтримувати усіх тих, хто залишився в Донецькій області. Заради спільної перемоги.

Screenshot 1фуьлор4536

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter