Історія про переселенців, яким дозволили жити з верблюдами в орендованому будинку в Полтаві

0885 

Родина Ірини з Краматорська евакуювалася до Полтави. Вибрали це місто, бо там відносно безпечно. Та й подобалося жінці давно.

Про життя у новій якості – переселенців – та виклики, з якими вони зіткнулися, Ірина розповіла «Восточному проєкту».

Переїхали, стали на облік, як внутрішньо переміщені особи. Це, за словами жінки, не складно. Хоча у черзі постояти доведеться. Потрібно звернутися до управління соцзахисту за місцем проживання. З собою взяти документи: паспорт, ідентифікаційний код. Правда першу виплату чекали більше місяця. Нагадаємо, що держава підтримує ВПО і виплачує 3 тис. грн. на дітей и 2 тис. грн. на дорослих в місяць.

0882Життя дороге, як в принципі, і в будь-якому регіоні України зараз. Допомагала гуманітарка. Давали 2 рази на місяць. Набір продуктів – макарони, мука, цукор, сонячне масло, дріжджі, паштети, крупи, тушонка та ін.

Що стосується цін на продукти, то зараз вони такі. Хліб коштує від 17 грн., картопля – від 30 грн. за 1 кг, м'ясо свинини – від 110 грн. за 1 кг, яйця – від 25 грн. за 1 дес., огірки – 30 грн. за 1 кг, помідори – 50 грн. за 1 кг, цибуля – 30 грн. за 1 кг, черешня – 80 грн., полуниця – 80 грн. за 1 кг.

Спочатку, за словами Ірини, було важко морально. Потім трохи звикли. Син навчався у школі в режимі онлайн, вона працювала дистанційно.

До речі, квартиру знайшли через агентство по нерухомості. Підписали договір оренди та стали жити. Дуже зраділи, що знайшли такий відносно недорогий варіант. Бо що стосується цін на житло, то вони не маленькі.

У квартирі оселилися Ірина з сином, а також батьками чоловіка і його сестрою. У перший же день купили великий надувний матрац, на якому спали з сином. Батьки спали на єдиному дивані. А сестра чоловіка – на кухні на розкладному кріслі.

Жити такою великою кількістю людей у маленькій квартирі важко. І після 2 місяців родина вирішила пошукати інше житло. Вирішили шукати будинок, щоб було місце для всіх. І робити це самостійно. Бо послуги агенції коштують дуже дорого. Агентство бере за послуги половину вартості житла за місяць.  

«Стали моніторити сайти по нерухомості. І на ОЛХ на очі попалося оголошення, що зацікавило. Власники житла пропонували будинок з 4 кімнат, з євроремонтом. І за відносно невелику ціну. У 8 тис. грн. входили навіть комунальні послуги.

Одразу зателефонували і сказали, що готові приїхати подивитися. Якщо все виглядає так, як на фото в оголошенні, то їх все влаштовує. Але володарі сказали, що вже до них йдуть люди. Та якщо ви хочете бути першими, то скиньте передоплату 1 тис. грн. При цьому сказали, що скажуть адресу будинку тільки після того, як отримають гроші. Це нам якось не сподобалося. І батько чоловіка почав задавати різні питання, навіть дурні.

Так, він пошуткував, що окрім 5 людей з нами ще приїхали 2 верблюди. І запитав, чи можна з верблюдами? У слухавці запитали, звідки в нас верблюди? На що свекор відповів, що їх придбали для того, щоб полегшити собі пересування. Тоді у слухавці сказали, що так, ми можемо брати з собою верблюдів. Що вони (господарі житла) не проти. Але щоб будинок дістався нам, потрібна передоплата. І автори оголешення навіть запропонували скинути нам фото паспорта. Але це нас вже не переконало. Ми запідозрили, що це шахраї. А потім в інтернеті побачили інформацію, що вони також пропонували ще й квартиру за низьку ціну», - розповіла Ірина.

0881 

Зараз родина продовжує пошуки нового житла. І тепер діє вдвічі обережніше.

«Нашим землякам, які хочуть знайти житло у Полтаві та й не тільки там, я рекомендую бути уважними. Дивитися на квартири та будинки за реальні ціни, середні в тому чи іншому регіоні. Також звертати увагу на акаунт, коли він був зареєстрований. Більше спілкуватися з власниками житла. Задавати питання, навіть чудні, дурні. Якщо то будуть шахраї, то їм буде все одно, скільки вас буде жити і з ким ви будете, аби заробити кошти», - побажала краматорчанка.

Найближчим часом ви зможете прочитати на нашому сайті поради від юриста, як не потрапити на гачок шахраїв під час оренди житла.

1 1 1 1 1 Рейтинг 4.67 3 голосов
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter