Американський білий метелик - існує загроза ураження насаджень у Краматорську

b14848de

До уваги землевласників, землекористувачів пропонуєтся інформація про особливо небезпечного карантинного багатоядного шкідника дерев та чагарників – американського білого метелик, якій обмежено розповсюджений на території країни та підконтрольній Україні території Донецькій області, тому існує загроза його проникнення та ураження насаджень у місті Краматорську. 

Американський білий метелик пошкоджує понад 300 видів плодових, декоративних, лісових та дикорослих порід. У вражених дерев, внаслідок об’їдання листя, порушується обмін речовин, знижується зимостійкість, урожайність, захисна, декоративна функції. Сильно пошкоджені дерева гинуть.

Американський білий метелик поширюється у всіх фазах розвитку з транспортом, пакувальним матеріалом при перевезенні сільськогсподарської продукції, промислових вантажів. Дорослі особи можут літати на відстань до 250м.

У цей час відмічається вибіркове пошкодження американським білим метеликом 1 покоління кленів ясенелистих вздовж автодоріг та залізниць, відкіля можливо його розповсюдження на присадибні ділянки, інші масиві.

Характерною ознакою пошкодження дерев американським білим метеліком є павутинні гнізда з прозорої, білувато-сірої павутини, розміром від декількох сантиметрів до 1,5 метра довжини пагонів, які створює гусінь метелика при об’їданні листків на уражених деревах.

image0021

Павутинні гнізда на шовковиці та клені ясенелистому

По цим гніздам карантинного шкідника неважко виявити у ніжно–зелених кронах дерев у липні, при розвитку 1 покоління, насамперед, на деревах поряд з джерелами світла та на улюблених породах клені ясенелистому, шовковиці.

У нашої зоні метелик розвивається у 2 поколіннях.

При виявленні гнізд 1 покоління американського білого метелика у насадженнях, які використовуються, юридичні та фізічні особи повинні терміново їх знищити, відібрати зразки та надати на підтвердження до державних фітосанітарних інспекторів.

Якщо виявлені гнізда 1 покоління вчасно не знищити, кожна гусінь у серпні створює нове, павутинне гніздо, тобто розвивається 2 покоління та різко зростає чисельність карантинного шкідника.

Павутинні гнізда другого покоління розміром також від декількох листків до 1,5 метрів, менш помітні у кронах зміненого до восені кольору.

У надмірно теплі роки у жовтні можуть з’являтися гнізда 3-го покоління, воно не встигає закінчити розвиток до зимуючої стадії лялечки та гинє у фазі гусені, але наносить шкоду деревам об’їданням листків.

У всіх випадках виявлені гнізда необхідно зрізати та механічно роздавити гусінь, уважно оглянути прилеглі насадження, у першу чергу вздовж доріг.

У разі виявлення полупустих або пустих гнізд, (як правило, довжиною більш 1м, в яких гусінь досягла 5 віку та розпочалось її розповзання на залялькування), необхідно з початку провести хімічні обробки уражених дерев ісектицидами з „Переліку пестицидів та агрохімікатів, які дозволені до використання в Україні в 2019 році”, після чого зрізати павутинні гнізда та роздавити гусінь.

1 1 1 1 1 3 голосов


Добавить комментарий

top5
По какому принципу вы выбираете сладости в магазинах и на рынках?

Погода:

12°C
Краматорск

Влажность 100%

Ветер 1 м/с

Давление 768 мм

Курс валют НБУ на 22.10.2019:

RUB 10 RUB 3.7817
EUR 100 EUR 2774.9041
USD 100 USD 2514.4111
© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта