На Донеччині є загроза істотного збільшення чисельності полівок

mysha polivka 744x440

На Донеччині в умовах воєнного стану та проходження інтенсивних бойових дій проводити ретельні обстеження угідь небезпечно та просто неможливо. Тож на сьогодні через зазначені причини на сільськогосподарських угіддях практично не проводилась боротьба з мишоподібними гризунами, що за сприятливих погодних умов може призвести до збільшення чисельності полівок у весняний період. Розмноження їх починається вже при середньодобовій температурі повітря 5°С і триватиме поки температура повітря не перевищить 22°С.

Про це інформує ГУ ДПСС у Донецькій області.

Разом з тим, спираючись на дані багаторічних досліджень, можна зазначити, що загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатись насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів.

За багаторічними даними в умовах Донецької області за видовим складом переважають звичайна полівка, польова та курганчикова миша. Озимим посівам мишоподібні гризуни завдають значної шкоди вже в осінній період. Через недостатню кількість рослинної їжі, шкідники починають переселятись з місць резервації, в першу чергу на багаторічні трави та на посіви озимих культур.

За зимовий період, при масовому розмноженні, миші сильно зріджують посіви, об’їдають листя і стебла. А весною серед посівів з’являються великі плішини з норами і ходами шкідника. Шкода від мишоподібних гризунів не обмежується одними польовими культурами. Восени гризуни зосереджуються і в садах, де підгризають корені, згризають кору, найбільш вразливими є молоді дерева.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter