flagman223x100

tes3 2

lom4

9999300х150

Донецький національний медичний університет святкує 90-річчя

 

studenty meduniver kramatorsk6

Сьогодні Донецькому національному медичному університету — 90 років. За 90 років Донецький національний медичний університет підготував більше 50 тисяч лікарів.

12 червня 1930 року відповідно до протоколу № 19/672 засідання Ради Народних Комісарів Української РСР (м. Харків) було прийнято рішення про відкриття восени 1930 року Сталінського медичного інституту.

Перший навчальний рік почався 28 листопада 1930 року лекцією з нормальної анатомії, прочитаної професором М.Д. Довгялло. Цей день і вважається датою народження Сталінського державного медичного інституту, нині Донецького національного медичного університету.

Єдиний на той час лікувально-профілактичний факультет в рік заснування вузу нараховував 138 студентів денної форми навчання і 290 робфаківців, яких на 6 кафедрах навчали 17 викладачів. В 1934 році на загальновузівських комсомольських зборах студенти вирішили, що вуз носитиме ім’я пролетарського письменника-гуманіста М. Горького. В 1939-40 навчальному році було відкрито ще 2 факультети: педіатричний та санітарно-гігієнічний. Протягом довоєнного періоду інститут підготував майже дві тисячі лікарів.

Під час Великої Вітчизняної війни 12 професорів, 34 викладачі, 600 випускників та студентів з перших її днів були на фронтах. Багато хто з них віддали життя заради Перемоги. Не дивлячись на катастрофічні руйнування, вже за два тижні після визволення Донбасу (1943 р.) в інституті почалися заняття.

Все відновлювалось за участю студентів і співробітників. В 1945 році на кафедрах вузу вже працювали 125 викладачів (з них 14 докторів та 22 кандидатів наук). В 1956 році створюється вечірній лікувальний (пізніше перейменований на II лікувальний) факультет, а в 1963 році – стоматологічний.

У 1961 р. Сталінський медичний інститут перейменовано в Донецький державний медичний інститут.

До середини 70-х років Донецький державний медичний інститут перетворився з невеликого ВНЗ 3-ї категорії в один з найбільших і провідних медичних інститутів в СРСР, поступаючись за кількістю студентів тільки 1-му та 2-му Московським медичним інститутам. У 80-х роках ХХ століття набір на 1-й курс на всі факультети становив понад 1000 студентів. В цілому на всіх 5-ти факультетах інституту навчалося понад 6000 студентів.

У 80-ті роки ХХ століття в інституті функціонували 2 лікувальних, педіатричний, санітарно-гігієнічний, стоматологічний факультети, факультет удосконалення лікарів і підготовче відділення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 року № 407 Донецькому державному медичному інституту ім. М. Горького присвоєно статус університету і університет був атестований на четвертий (найвищий) рівень акредитації.

У березні 1995 року Верховна Рада України внесла Донецький медичний університет ім. М. Горького в перелік підприємств і організацій, приватизація яких заборонена в зв’язку з їх загальнодержавним значенням.

У 2005 рік ДонНМУ приєднався до Болонського процесу, що спричинило зміни в системі освіти, прийнятої в вузі.

Указом Президента України від 23 серпня 2007 р № 785/2007 Донецькому державному медичному університету присвоєно статус національного.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.11.2014 №876 Донецький національний медичний університет ім. М.Горького з 1.12.2014 р. розпочав свою роботу (тимчасово) за новою юридичною адресою на базі Краснолиманського медичного коледжу.

До цього часу частина співробітників університету перейшла на роботу в інші ВНЗ України (Київ, Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Івано-Франківськ тощо). Частина співробітників – переїхала до Краматорська і зайнялася організацією роботи університету.

Незважаючи на численні складнощі, ініціативною групою викладачів і студентів була проведена величезна робота з організації навчального процесу та створення клінічних баз університету в нових умовах. Була проведена реєстрація тих студентів, які виявили бажання навчатися в переміщеному ДНМУ.

Основною базою для розміщення адміністрації університету і більшості кафедр теоретичного профілю стала Донбаська державна машинобудівна академія в Краматорську. Клінічні кафедри були організовані на базі лікувально-профілактичних установ Краматорська, Слов’янська, Дружківки. Філія факультету інтернатури і післядипломної освіти організована в Маріуполі.

Заняття з лікарями-інтернами та лікарями-курсантами розпочалися 5 січня 2015 року, а зі студентами – 2 лютого. Заняття розпочалися на всіх 6-ти курсах. У даний час в університеті навчаються студенти за спеціальностями: лікувальна справа, педіатрія, медико-профілактична справа, стоматологія, фармація. Практично за всіма спеціальностями здійснюється навчання в інтернатурі, а також на післядипломному рівні освіти (первинна спеціалізація, передатестаційний цикл, тематичне удосконалення).

В університеті працює Студентське наукове товариство ім. М.Д.Довгялло, студентське самоврядування, профком студентів, а для дозвілля студентів є спортивні секції та гуртки художньої самодіяльності.

8 квітня 2015 року відновив роботу Науково-дослідний інститут травматології і ортопедії Донецького національного медичного університету (університетська клініка) в м. Лиман.

Від лютого 2016 року в університеті відкрито Центр інформаційних технологій, який призначений як для комп’ютерного оцінювання знань студентів, лікарів-інтернів та лікарів-курсантів, так і для підготовки до занять і самостійної перевірки знань. У вільний від занять час, в тому числі і вечірній час, кожен студент може скористатися наявним вільним доступом до високошвидкісного інтернету, записати наявну інформацію, безкоштовно скористатися багатофункціональними пристроями (сканування, друк).

У лютому 2016 року в університеті відкрито Центр симуляційної медицини, де студенти мають можливість освоювати всі необхідні практичні навички і вміння – внутрішньовенні, внутрішньом’язові, підшкірні ін’єкції, надання допомоги у разі травми голови, хребта і кінцівок, здійснювати обробку ран і опікових поверхонь, виконувати серцево-легеневу реанімацію і багато іншого.

Згідно консолідованого рейтингу вищих навчальних закладів України 2019 року, складеного інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua», Донецький національний медичний університет посів 23 місце серед усіх ВНЗ України, 9 місце – серед медичних ВНЗ і 7 місце – серед ВНЗ східного регіону.

doneckij meduniversitet kramatorsk 2

Сьогодні в університеті працюють 1100 осіб, з яких більше половини — науково-педагогічний склад. У кадровому складі вузу є член-кореспондент НАМН України, 3 заслужених діяча науки і техніки України, 2 лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки,  6 Заслужених лікарів України та Заслужених працівників сфери охорони здоров’я,  44 доктора наук (з них 36 професорів), більше 150 кандидатів наук, доцентів.

У структурі університету діють 6 студентських факультетів, факультет інтернатури та післядипломної освіти, майже 40 кафедр.

Загальна кількість осіб, що навчалися в університеті протягом минулого навчального року склала майже 6500, з них близько 3000 студентів (у тому числі 735 іноземних, з 43 країн світу), 20 аспірантів, інші — слухачі та інтерни.

doneckij meduniversitet kramatorsk 1З серпня 2020 року Донецький національний медичний університет очолює доктор медичних наук, професор Майя Єрмолаєва. За ії словами, все її життя пов’язано з рідним вузом. Тому вона прагне бачити його процвітаючим, успішним учбовим закладом, з потужною матеріальною базою та згуртованим колективом однодумців.

Майя Єрмолаєва побажала своїм колегам простих людських речей — міцного здоров’я та родинного щастя. А також, професійної наснаги: «Щоб нашими загальними зусиллями процвітав наш університет та вітчизняна медична наука».

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов у своєму привітанні зазначив, що пишається тим, що закінчив саме цей вуз.

«Я дуже пишаюсь тим, що закінчив саме цей університет. Хочу подякувати всім вчителям, які зробили мене таким, яким я є.  З такою любов'ю до медицини, з любов'ю до життя. Це заслуга перш за все викладачів нашої альма-матер. Зараз не найкращі часи. Війна на Сході України змусила Донецький медуніверситет переїхати і працювати в нових умовах. Але я впевнений, що знаходячись в Україні, ми і далі будемо робити все, щоб наш Донецький медичний університет був найкращим серед вишів України», – сказав очільник МОЗ.

Також Максим Степанов зазначив, що серед його основних завдань – повернути престижність професії лікаря. Для цього медичні працівники мають отримувати гідну заробітну плату і працювати в комфортних умовах.

«Скільки я буду працювати на посаді міністра, стільки я буду робити все для того, щоб вивести професію лікарів, людей від яких залежить наше життя, на зовсім інший рівень. Один з основних аспектів медичної реформи – це саме надання якісної медичної освіти. Я впевнено можу сказати, що в нашій країні медична освіта на достатньо високому рівні. Але ще потрібно створити додаткові умови для викладачів, для системи освіти і це реалізувати», – підкреслив Міністр.

Фото з архівів "Восточного проекту".

Інтерв’ю з в.о. ректора ДНМУ М. Єрмолаєвою читайте у наступному випуску нашої газети.

1 1 1 1 1 6 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.

Наталья Аленькова

Добавить комментарий


20000000

evgenia

top5

Ваше отношение к возможному введению нового локдауна?

Погода:

-17°C
Краматорск

Влажность 84%

Ветер 2 м/с

Давление 761 мм

Курс валют НБУ на 17.01.2021:

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта