У Краматорську краєзнавчому музею подарували вишиванку, якій більше 100 років

vіshivanka muzej kramatorsk

Донецькому обласному краєзнавчому музею у День Вишиванки подарували національну українську сорочку, якій більше 100 років. Подарунок зробив Український розмовний клуб «Файно».

За словами представника клубу Максима Повненького, вишиванці вже більше 100 років. «Передаю цю старовинну вишиванку від клубу та його керівниці Оксани Муравльової. Цю сорочку подарувала людина, яка мала змогу відвідувати безкоштовні курси української мови. Вона таким чином віддячила за можливість вивчити мову. Сорочку вивезли з Донецька після початку війни на Донбасі. Ця сорочка не повна, бо мати зі своєї вишиванки пошила одяг для доньки.

Також передаю вишиті сорочки для немовлят. За традицією, наш клуб кожного року дарує новонародженим малюками вишиванки. Але в цьому році у зв’язку з карантином акція не відбулася. Ми сподіваємося, що зможемо її провести до Дня Незалежності», - сказав Максим Повненький.

Виконуюча обов’язки директора Донецького обласного краєзнавчого музею Катерина Філонова подякувала за такі цінні подарунки.

vіshivanka muzej kramatorsk1«Ми дуже вдячні за подарунки, експонати будуть зберігатися в нашій колекції. У разі тематичних виставок, ми будемо їх використовувати.

Що стосується старовинної вишиванки, то такі називають материнськими, бо в них велика пазуха, щоб було легше годувати дитину грудьми. Вишивка на сорочці брокарівська, і це дійсно говорить про те, що сорочка дуже давня. Більш пізні вишивки мають геометричні форми, а тут рослинні орнаменти, така собі імітація природи», - сказала Катерина Філонова.

1 1 1 1 1 4 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.

Наталья Аленькова

Добавить комментарий

top5

Погода:

17°C
Краматорск

Влажность 72%

Ветер 1 м/с

Давление 756 мм

Курс валют НБУ на 29.05.2020:

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта