У Краматорську читали вірші Тараса Шевченко

vyrshy shevchenko kramatorsk

У Краматорську біля пам’ятника Великого Кобзаря пройшла акція до дня народження поета. Організатором традиційно виступив Український розмовний клуб «Файно».

vyrshy shevchenko kramatorsk.jpg5

vyrshy shevchenko kramatorsk.jpg3

Віддати шану Тарасу Шевченку зібралися ті, для кого творчість поета та його життєвий шлях є взірцем любові до рідної країни. У сквері ім. Тараса Шевченка лунали вірші та пісні.  

vyrshy shevchenko kramatorsk.jpg4Захід розпочався гімном України, а завершився піснею «Реве та стогне Дніпр широкий», яку усі разом заспівали шанувальники творчості поета.

vyrshy shevchenko kramatorsk.jpg2

«Восточний проект» також прийняв участь у акції: журналіст Богдан Новак прочитав вірша «Сонце сходить, гори чорніють».

Подарунком для поета стала вишиванка, над якою працювали Оксана Муравльова та Світлана Завальна. За словами Оксани Муравльової, спочатку з бюста поета зняли мірки, а потім вже приступили до роботи.

«Приходилося вечорами бігати, робити заміри, але я рада, що все в нас вийшло. А наділи вишиванку ми самі, приїхали раніше, з драбиною, і все зробили.

Думаю, що на День вишиванки ми теж зробимо такий подарунок Тарасу Григоровичу», — сказала пані Оксана.

9 березня 1814 року, в селі Моринці, що на Черкащині, народився великий український поет Тарас Шевченко. Народився в сім’ї кріпаків поміщика Енгельгардта. Рано залишився сиротою. Будучи кріпаком він навчався живопису.

У 1838 році його викупили з кріпацтва. Тарас Шевченко жив і працював в Петербурзі. Він був знайомий з Іваном Сошенком, з поетом Євгеном Гребінкою, Карлом Брюлловим та Василем Жуковським.

18 квітня 1840 року вийшов перший збірник віршів – “Кобзар”, який нині вважається літературним надбанням українського народу. У 1844 році Шевченко написав гостро політичну поему “Сон” ( “У всякого своя доля”).

До політичної поезії відноситься поема “І мертвим, і живим …”, яка зараз вивчається у школі. У 1845 році він написав відомий “Заповіт”.

Тарас Шевченко побував у засланні. Там він написав “Садок вишневий коло хати …”.

Також серед відомих поем Шевченка – “Наймичка”, “Кавказ”, “Катерина”, “Гайдамаки”.

Шевченко писав українською та російською мовами. Шевченко також відомий, як художник. Він автор понад 800 картин. Прожив Тарас Шевченко всього 47 років.

Цікаві факти

  • Поезію Тараса Шевченка переведено на більш ніж 100 мов.
  • Один з кратерів Меркурія носить ім’я Тараса Шевченка.
  • 1384 пам’ятника Шевченку встановлено по всьому світу. Більшість – 1256 – на території України.
  • В Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
  • 500 м кв. – площа найбільшого портрета Кобзаря. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового будинку за адресою проїзд Садовий, 30 і внесений до Книги рекордів України.
  • Найменше в світі видання “Кобзаря” розміром близько половини квадратного міліметра, що менше макового зернятка. Створив його український майстер Микола Сядристий.
  • Тарас Шевченко брав участь в діяльності Кирило-Мефодіївського братства, членів якого заарештували за антиімперську діяльність. Причетність поета не була доведена, тому в 1847 році він був відправлений на заслання.
1 1 1 1 1 9 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.Добавить комментарий

top5

Погода:

-1°C
Краматорск

Влажность 54%

Ветер 2 м/с

Давление 772 мм

Курс валют НБУ на 05.04.2020:

RUB 10 RUB 3.7817
EUR 100 EUR 2774.9041
USD 100 USD 2514.4111
© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта