Врачи Краматорска ждут разъяснений: отменены медкарты студентов, детей для поступления в школу и детсад, талоны к врачу

medkarta

Как рассказали нам представители руководящего звена одного из ЦПМСП Краматорска, с приказом они ознакомились. Но полностью внедрить его в жизнь пока не смогут

Министерство здравоохранения Украины Приказом от 26.01.2018 года, который вступил в силу с 13 марта, отменило ряд форм первичной учетной документации, сообщает официальный сайт Минздрава.

Так, по приказу МОЗ отменены медкарты студентов и детей (для школьных и дошкольных медучреждений), талоны к врачу, журнал записи вызова врача на дом и другие документы. Это, как утверждает МОЗ, сделано для облегчения работы наших медиков. 

Так, согласно приказу, действие теряют формы:

№ 025-2 / о «Талон для регистрации заключительных (уточненных) диагнозов»

№ 030 / о «Контрольная карта диспансерного наблюдения»,

№ 025-3 / о «Медицинская карта студента № __»,

№ 025-4 / о «Талон на прием к врачу»,

№ 025-6 / о «Талон амбулаторного пациента»,

№ 026 / у «Медицинская карта ребенка (для дошкольного и общеобразовательного учебных заведений)»,

№ 031 / о «Книга записи вызовов врачей на дом».

Как рассказали нам представители руководящего звена одного из ЦПМСП Краматорска, с приказом они ознакомились. Но полностью внедрить его в жизнь пока не смогут. «Если что-то отменять, то надо сначала знать, как работать без этого. Возможно, позже нам дадут разъяснения. А пока мы будем работать, как работали», — сказали нам врачи.

По их словам, медкарты и журналы защищают врачей. Если возникает какая-то спорная ситуация, то поднимается вся документация. А если этого не будет, как доказать, например, что врач был на вызове, что он назначал лечение? «Что касается вызова врача на дом, то куда нам записывать вызова пациентов? МОЗ предлагает более тесный контакт пациента с врачом. Но получается, что врач тогда будет во время своего приема сидеть и записывать вызова пациентов. А принимать людей ему когда?

Конечно, если все будет компьютеризировано, если будут специальные программы, с помощью которых можно будет заменить и карточки, и журналы, тогда конечно бумажные носители нужны не будут. Но у нас нет такой компьютеризации. Мы допускаем, что выполнение данного приказа возможно частично, в рамках наших возможностей, но не в целом. Поэтому мы пока будем ждать более подробных разъяснений от МОЗ».

ВАЖНО

МОЗ СКАСУВАЛО ОСТАННІ ТАЛОНИ В МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ

Міністерство вважає скасування цих талонів символічним кроком, які відкривають велику програму поступового скасування всієї застарілої паперової статистичної документації та переходу на eHealth.

Ми переходимо на нову філософію збору звітності та статистики: медпрацівники мають вносити тільки потрібну інформацію, один раз і тільки в одному місці. Статистичні дані не треба заповнювати окремо - вони мають формуватися автоматично із медичних записів. Паперовий документообіг має зберігатися тільки для закладів, що не почнуть роботу з МІСами та eHealth.

СКАСОВАНА КОНТРОЛЬНА КАРТА ДИСПАНСЕРНОГО НАГЛЯДУ № 030/О

“Диспансеризація” — регулярний огляд здорових людей — не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров’я. Більше того, надмірні радіологічні обстеження є небезпечними для пацієнтів, а значна кількість діагностичних обстежень і лабораторних досліджень призводить до накопичення помилкових результатів і подальшого непотрібного лікування.

По суті лікарі заповнювали форми, які взагалі не мали ніякого сенсу. Це було щоденне тренування на уважність для медиків — бо єдиним кого цікавили ці форми зі звітами про “проведену роботу” були перевіряючі.Україна переходить на модель регулярних скринінгових оглядів по групах ризику з середини року. Ця модель є традиційною для цивілізованих країн світу.

МОЗ ПОЧИНАЄ ПЕРЕХІД НА ЦИВІЛІЗОВАНУ МОДЕЛЬ ВИКЛИКІВ ЛІКАРІВ ДОДОМУ

З 13 березня скасовується Книга запису викликів лікарів додому (№ 031/о).Лікар не буде зобов’язаним звітувати про відвідування усіх пацієнтів, що повідомили реєстратуру.

Пацієнт та лікар зможуть отримати доступ один до одного по телефону. Час лікаря є цінним та обмеженим суспільним ресурсом. Кожен пацієнт повинен розуміти, що коли лікар іде до нього додому, він не допомагає щонайменше трьом іншим пацієнтам. Пацієнт та лікар будуть разом приймати рішення про необхідність візиту додому.

Як показує досвід європейських країн, можливість поспілкуватися зі своїм медичним працівником телефоном — одна з послуг, що найбільше цінується пацієнтами.

Усе звітування про прийоми, проведені лікарем зводиться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень дорослих і дітей та кількість відвідувань дорослих та дітей вдома. Ці відомості фіксуються у втричі скороченій формі 039/о

МОЗ ВИЗНАЄ СТУДЕНТІВ ЗВИЧАЙНИМИ ЛЮДЬМИ

13 березня скасовується форма № 025-3/о «Медична карта студента». У всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка. Нагадуємо, що з запуском реформи у містах, студенти, які там навчаються, зможуть обрати будь-якого сімейного лікаря або терапевта за місцем фактичного проживання, підписати з ним декларацію та отримувати всі послуги разом з будь-якими необхідними довідками щодо стану здоров‘я. Студентські поліклініки, які існують зараз, будуть конкурувати за пацієнтів на загальних умовах.

З 13 БЕРЕЗНЯ МЕДИЧНА КАРТА ДИТИНИ ДЛЯ ВСТУПУ В ШКОЛУ ТА ДИТЯЧИЙ САДОК Є НЕПОТРІБНОЮ

Медики України щороку заповнювали до мільйона медичних карток дитини (026/о), які вимагали для прийняття в дитячий садок та школу. Цей документ на 8 сторінок А4 заповнювався від руки та зберігався в школах та дитячих садках. Зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах протирічить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику. Усі дані про дитину мають зберігатися у лікаря, якого обрали її батьки, підписавши відповідну декларацію.

З 13 березня для вступу до школи або в дитячий садок медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати.

ПОДАЛЬШІ ДІЇ

Готується уніфікація існуючих форм амбулаторних карт і їх узгодження з процесами комп’ютеризації. У результаті має залишитися лише один вид амбулаторної карти, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим і дітям. 


Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

28721570 1810613952322390 211018909 n

inter bud 300х150 3

vsb 300 150

top5

Как вы обычно лечитесь от простуды и гриппа?

Погода:

-4°C
Краматорск

Влажность 85%

Ветер 5 м/с

Давление 773 мм

Курс валют НБУ на 16.12.2018:

RUB 10 RUB 4.1902
EUR 100 EUR 3141.4193
USD 100 USD 2783.7123

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

+38 (06264) 5-10-63

+38 (095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

http://www.vp.donetsk.ua

© 2017 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта