Школу-интернат №3 снова собираются закрыть!

zLIEaWG3vnsШановна громада міста!

До Вас звертається трудовий колектив Краматорської загальноосвітньої школи – інтернату І - ІІ ступенів № 3 з приводу подальшого існування нашого навчального закладу. Ми, в черговий раз, занепокоєні ситуацією, що склалася навколо нашої школи: напередодні навчального року нам знову кажуть про закриття. Але цього разу це підноситься як закриття на капітальний ремонт. Хоча на середину червня місяця жодної інформації з цього приводу адміністрація та колектив школи не мали.

Дії Краматорського управління освіти, а саме спроби закрити школу – інтернат № 3 і припинити її існування, навіть на капітальний ремонт, ми вважаємо упередженими. Бо в жодній школі міста під час капітального чи будь - якого іншого ремонту навчальний процес не зупинявся. Чому тоді нас, працівників та дітей розподіляють в інші навчальні заклади, при чому на не рівнозначних існуючим зараз умовах, без гарантій повернутися в оновлений навчальний заклад як дітей, так і працівників? Проте у нас є всі умови для того, щоб продовжувати працювати та навчатися, навіть під час капітального ремонту. До речі, на теперішній час, до початку капітального ремонту ще дуже далеко. Лише у жовтні планується державна експертиза проекту, потім повинна бути «отмашка» з Києва. Зрозуміло, що все це буде у невизначений час. Так навіщо зараз розподіляти злагоджений колектив по школах, порушуючи всі законодавчі акти.

Мова йдеться про долю закладу, який готує до життя та адаптації у суспільстві дітей із непростими долями. В нашій школі навчаються діти з сімей, які опинились в складних життєвих умовах (малозабезпечені, одинокі матері, багатодітні родини, діти – інваліди). Середній статок сімей наших вихованців складає 540 гривень. Влада добре знає, що ці люди не в змозі себе захистити, більшість сімей взагалі не мають засобів для існування. Коли приїжджаєш до дитини додому, щоб побачити, де вона живе, інколи не віриться, що люди взагалі можуть так жити. Чи зможуть такі діти адаптуватися в міських школах? Нашу школу держава і створила для того, щоб допомогти дітям і їхнім сім’ям вибратись із важких життєвих обставин і попередити соціальне сирітство. Так, діти в першу чергу потребують сім'ї. Але це особливі діти, такі як у нашій школі, вони потребують ще й шансу на майбутнє, особливого догляду, уваги, кола спілкування, навичок, відчуття підтримки, що вони не гірші від інших і що вони можуть дуже багато – часто (звичайно, не завжди) біологічна сім'я не може їм цього дати. Більшість дітей, опинившись в школах міста будуть мати ускладнену адаптацію, що призведе до масових пропусків навчальних занять, бродяжництва та жебракування, може підвищитися рівень правопорушень серед неповнолітніх.

Декілька років поспіль навколо закладу постійно ведуться розмови щодо закриття, що не дає можливості повноцінного набору учнів і складає психологічний бар’єр для роботи педагогічного колективу.

Неодноразово питання закриття виносилося на засідання сесії Краматорської міської ради, на той час депутатам та адміністрації вистачило волі відстояти заклад. Але хто ж як не влада має забезпечити конституційне право на навчання і право батьків на вибір навчального закладу.

А зараз нас дивує позиція представників Управління освіти міста, нам цікаво, якими нормативними актами керується начальник управління освіти, пропонуючи дітям та працівникам нашої школи місця роботи в інших навчальних закладах. Тобто пропонується зламати налагоджений учбовий процес школи-інтернату і почати масовий розподіл дітей по іншим школам, навіть не провівши масових обговорень, не запитавши згоди батьків. Нам не зрозуміло, чому працівників школи, які стільки часу, сил витратили на те, щоб створити такий гарний, світлий, затишний заклад, не попередивши, ставлять перед фактом закриття, ким це питання ініційоване та чому ігноруються Закони України.

Колектив хоче отримати гарантії та офіційне підтвердження того, що школа буде існувати в подальшому як загальноосвітня, а колектив, батьки, а головне – діти будуть впевнені в тому, що держава про них турбується не на словах і дасть можливість творчо працювати вчителям та учням. І цим буде забезпечене конституційне право учнів та їх батьків на освіту і право обирати школу, а педагогів - на збереження робочих місць.

Сподіваємося на вашу підтримку та небайдужість у вирішенні цього питання за право існування в нашому місті такого навчального закладу як школа – інтернат № 3!!!

Велике прохання всім, хто може надати нам правову підтримку, звертатися за телефоном: 3-74-66.

Коллектив Интерната №3

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

28721570 1810613952322390 211018909 n

top5

На что вы брали или готовы взять кредит?

Погода:

12°C
Краматорск

Влажность 93%

Ветер 2 м/с

Давление 763 мм

Курс валют НБУ на 25.06.2018:

RUB 10 RUB 4.1491
EUR 100 EUR 3056.3072
USD 100 USD 2623.8901

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

+38 (06264) 5-10-63

+38 (095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

http://www.vp.donetsk.ua

© 2017 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта