Південна Корея через США постачає Україні артилерійські снаряди — WSJ

252696 usa South Korean flag reuters

Південна Корея передає Сполученим Штатам сотні тисяч артилерійських снарядів, які потім постачають Україні. Допомога від Сеула дозволила Вашингтону відкласти рішення про постачання касетних боєприпасів, які заборонені в багатьох країнах.

Про це повідомляє Wall Street Journal.

Білий дім та уряд Південної Кореї не коментують конфіденційну домовленість. Згідно з угодою, як дізналися журналісти, Південна Корея передає снаряди до США, а тоді їх доправляють в Україну. Водночас у Вашингтоні зазначили, що обговорювали придбання боєприпасів у Південної Кореї.

Сеул ще в листопаді 2022-го обіцяв передати Києву артилерійські снаряди, але згодом передумав і передавав лише нелетальну допомогу.

Нинішнє рішення Південної Кореї дозволило США поки відкласти рішення про те, чи надсилати Україні касетні снаряди. Крім того, законодавство США обмежує постачання касетних бомб, але це положення може скасувати президент.

Сполученим Штатом знадобилося декілька місяців, щоб домовитися з Південної Кореєю. Прорив із постачанням боєприпасів стався незабаром після того, як Вашингтон і Сеул оприлюднили спільну декларацію з питань безпеки у квітні.

«Злиті» секретні документи Пентагону описують протистояння Південної Кореї тиску США щодо допомоги Україні. Тоді ексміністр оборони навіть був стурбований, що артилерійські снаряди, які Вашингтон просив для себе, зрештою можуть передати Києву. Однак, схоже, країни досягли порозуміння. 

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter