Київстар, Vodafone та lifecell вводять плату за роумінг для українських біженців

1 11 696x391

Українські мобільні оператори скасовують плату за роумінг для біженців у Європі. За час війни кількість дзвінків за кордоном з номерів українських мобільних операторів зросла у рази, а використання мобільних даних – у 22 рази. Однак поки що безкоштовний роумінг не введений на законодавчому рівні, тому оператори змушені зробити послугу знову платною, як було до війни.

Так, Vodafone оголосив своїм абонентам у Європі про запровадження плати за роумінг з 12 січня 2023 року. Послуга коштуватиме 50 гривень на місяць. До пакету входитиме 10 ГБ мобільного інтернету, 100 хв на розмови (70 хв у мережі, 30 хв на інші напрямки). Вартість базових тарифів складатиме: 50 грн/100 Мб, 40 грн/10 хв, 15 грн/15 SMS.

Київстар поки що залишає безкоштовною послугу "Роумінг як вдома" для своїх абонентів, але вже незабаром перейде до платних тарифів. На сьогоднішній день спеціальні умови роумінгу працюють у 27 країнах. Абонентам потрібно підключити один із актуальних тарифів, до яких включено послугу "Роумінг як вдома". У межах старих тарифів послуга не діє.

Мобільний оператор також повідомив про додаткові пакети мегабайтів у роумінгу. Клієнтам налічується від 2 тис. до 20 тис. Мб, залежно від тарифу. А якщо мегабайтів у тарифі клієнтам буде замало – можна замовити ще й пакети за окрему плату, від 1 до 10 ГБ у кожному.

 

Lifecell повідомив про збільшення обсягу послуг за межами України з 1 січня, але про подорожчання поки що не йдеться. До 30 червня 2023 року мобільний оператор продовжив акцію "Гігабайти без кордонів" у 32 країнах. А до 28 лютого 2023 року діятиме акція "Хвилини для України". В її рамках залежно від тарифного плану буде нараховано від 100 до 300 хвилин, які можна буде використовувати для вхідних та вихідних дзвінків до України. Акцію можуть скористатися абоненти lifecell у восьми країнах: Польщі, Молдові, Румунії, Словаччині, Бельгії, Люксембурзі, Франції, Іспанії.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter