Масових облав не буде: В Мінреінтеграції визначили підстави для перевірки ВПО

thdyukyjtrgty

В Україні поки що відмовились від ідеї масових перевірок проживання внутрішньо переміщених осіб. Натомість влада розробила чіткі підстави для проведення таких перевірок, інформує Мінреінтеграції.

На нараді 23 грудня було ухвалено, що перевірки місць проживання ВПО будуть проводити виключно за умови отримання органами соцзахисту звернень від правоохоронних органів щодо наявності у них підозри щодо неправомірного отримання допомоги. Особу, яку перевірятимуть, попереджатимуть телефоном.

«Ми не можемо допустити, щоб люди, які гостро потребують грошової допомоги, перебували під перевірками чи помилково цієї допомоги позбулися. Зараз, коли постійно лунають повітряні тривоги, проблеми з електрикою та зв'язком, люди не повинні стояти в черзі в органах соцзахисту, щоб підтвердити актуальність місця проживання», — зазначила віцепрем'єрка Ірина Верещук.

Контекст. На початку грудня в Мінсоцполітики анонсували перевірки деяких з ВПО, внаслідок яких ті можуть втратити виплати від держави. За даними відомства, приблизно 30% людей отримували виплату для переселенців незаконно. Натомість ці кошти можна було б спрямувати на інші цільові програми.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter