Зеленський констатував серйозні проблеми в економіці України

x8g 1j1g p big.thumb.jpg.a24bd94493ce007bdbbf14f3c949d957

Президент Володимир Зеленський розповів про складну ситуацію в економіці України під час війни з російськими загарбниками, повідомляє Ділова столиця.

Про це він заявив під час виступу перед студентами з 20 вишів Австралії.

"Коли така кількість людей виїхала або втратила (роботу). Ми втратили велику кількість робочих місць, мільйони. Для держави, населення якої 40 млн — 12 млн переміщених осіб, це просто удар по економіці, майже її вбивство. Вона сьогодні перебуває в комі. Ми, не тільки Україна, а й увесь світ, повинні сьогодні зробити все, щоб наша економіка почала дихати", — зазначив глава держави.
"Щоб ви зрозуміли, це не йдеться про будь-яке будівництво тощо, окрім зарплат, пенсій, соціальних виплат. Це великі втрати. Блокування портів Росією — це великі втрати для економіки вже не України, а світу. Там зараз щонайменше на $10 млрд зерна, які повинні повернутись в нашу економіку. А дефіцит щомісячний $5 млрд, це говорить про те, що саме зерно надасть можливість нам прожити 2 місяці. Це для нас дуже важливо. Росія це блокує, вона розуміє, що спричинить дефіцит, це може призвести до голоду мільйонів людей. До хаосу в багатьох країнах".

Нагадаємо, у травні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні через масштабне вторгнення Росії не працює 35% економіки, а падіння ВВП за підсумками року може становити 35-50%.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter