Окупанти за добу обстріляли 46 населених пунктів на Донбасі: щонайменше 4 загиблих і 9 поранених

medium

Упродовж 28 травня російські війська обстріляли 46 населених пунктів Луганської і Донецької областей. Через це загинули щонайменше 4 людини, ще 9 — отримали поранення.

Про це повідомило угруповання Об'єднаних сил.

Обстрілами окупанти за добу пошкодили 89 цивільних об’єктів, серед яких 85 житлових будинків, обласна спеціальна школа-інтернат, кінотеатр, коксохімічний завод та автобаза.

Піротехніки виявили та знешкодили 47 вибухонебезпечних предметів у Покровському, Волноваському, Краматорському і Бахмутському районах Донеччини. Також за минулу добу з районів ведення бойових дій рятувальники евакуювали близько півтори тисячі людей.

Наступ росіян на Донбасі

Президент Зеленський 24 травня наголосив, що на Донбасі ситуація вкрай складна: фактично росіяни кинули туди всі сили, які в них залишилися, для наступу. Наступають на Лиман, Попасну, Сєвєродонецьк, Слов'янськ.

У Луганській ОВА повідомили, що росіяни окупували вже 95% області. На підконтрольній Україні території Луганщини наразі перебувають більше як 40 тисяч людей, із яких 99% виїжджати не хочуть.

В Інституті вивчення війни констатували, що 27 травня російські війська почали прямий штурм Сєвєродонецька, попри те, що місто не оточили повністю. Аналітики зазначили, що росіяни не вправні в боях на міській місцевості, тож навряд зможуть швидко просуватися.

Також в установі кажуть, що коли битва за Сєвєродонецьк закінчиться, незалежно від того, яка зі сторін буде утримувати місто, наступ росії на оперативному та стратегічному рівнях, найімовірніше, завершиться. Це дасть Україні шанс відновити свої оперативні контрнаступи, щоб відкинути росіян назад.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter