Як вибирати лазерний верстат

432433225 842192737670409 7373911064181541379 n

Історія лазерного обладнання почалось з того моменту, як було зроблено перший квантовий підсилювач. Тобто десь з середини минулого століття. Звісно, що з того часу технології пішли далеко вперед, стали доступнішими. Сучасні лазерні верстати застосовують для обробки та гравірування металу, скла, деревини, пластику та інших матеріалів. Робота з ними стала ще простішою, коли до верстату додалось числове програмне керування. Завдяки ЧПК обладнання швидко перелаштовується, працює з високою швидкістю та майже без браку, з мінімальною кількістю відходів.

З різноманіттям верстатів проблем немає, наприклад хороший вибір є на https://abplanalp.ua/ru/listoobrabatyvayushie-lazernye-stanki-chpu/. Проте варто підібрати саме те обладнання, яке потрібно для конкретного виробництва. Тож розберемося в цьому питанні.

Як відбувається різання та гравірування за допомогою лазеру

Принцип технології полягає в тому, що на заготовку діє потужне теплове опромінення лазером, то ж метал просто пропалюється. Але спочатку він розігрівається, потім починає плавитися, далі закипає та випаровується.

Для різання лазеру потрібно багато енергії, тому можливе різання лише тонкого листового металу, товщина його не перевищує 20 мм (нержавіюча сталь). Щоб полегшити роботу у випадку з товстими матеріалами, використовується допоміжний газ, яким здебільшого є кисень або азот. Це необхідно аби підтримати горіння та для видалення окалини.

Гравірування – це за своєю суттю те саме різання, проте лазер заглиблюється не на всю товщину матеріалу. Для цього потрібна менша потужність обладнання.

Лазерне різання та гравірування використовуються при виробництві автомобілів та іншого транспорту, побутової техніки, вимірювальних пристроїв, будівельних та рекламних конструкцій, декоративних та сувенірних предметів та іншого.

Завдяки лазеру звичайний метал можна перетворити на мереживо, де кожна лінія буде ідеально рівною, а малюнок точним.

Як обрати верстат

Є декілька параметрів, на які варто звернути увагу. Розберемо їх детальніше.

Тип випромінювача

Є два типи випромінювачів – газові та твердотільні. В першому випадку мова йде про лазери СО2, які можна використовувати, як для різання, так і гравірування неметалів (пластик, скло, деревина та ін..). Що стосується металів, то більшість таких верстатів впорається з матеріалом завтовшки в 2 мм.

Твердотільні повністю підходять для роботи з металом. Інтенсивність в 100 разів вища, ніж у газового.

Потужність

Від цього параметру залежатиме, з якими матеріалами може працювати верстат, та які завдання виконувати. Наприклад, щоб порізати вуглецеву сталь завтовшки 22 мм, потрібне джерело в 3 кВт, а от для гравірування підійде обладнання на 50-80 Вт.

Виробник та вартість

Ціни на лазерні верстати починаються від кількох десятків гривень і доходять до мільйонів. На це впливають якість обладнання, його потужність та багато інших параметрів. Що стосується виробників, то у випадку з невідомими брендами є ризик натрапити на модель, характеристики якої не відповідатимуть заявленим.

Розміри

Тут потрібно відштовхуватись від умов роботи та тих завдань, які стоятимуть перед верстатом. Якщо це невеличка майстерня, де виготовляються таблички та вивіски, цілком вистачить компактної настільної моделі. А от для великого серійного виробництва корпусних елементів чи різки профільних заготовок, потрібен вже буде великий верстат, який важить декілька тонн.

Також при виборі обладнання потрібно звертати увагу на додаткові опції (наприклад, охолодження) та конструктивні особливості різних моделей. 

1 1 1 1 1

E-mail
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter