НАТО може розширити свою штаб-квартиру через вступ нових членів

08b3c534ed1f09a7

Північноатлантичний альянс розглядає можливість зведення додаткової будівлі для штаб-квартири та реорганізації наявних приміщень для того, щоб розмістити там нових членів НАТО.

Про це повідомляє Euractiv.

Як зазначає видання із посиланням на чотирьох дипломатів НАТО, які розмовляли з Euractiv на умовах анонімності, будівля Альянсу у Брюсселі, відкрита у 2018 році, стає надто маленькою для розміщення делегацій майбутніх членів.

"Переїзд Фінляндії до штаб-квартири НАТО буде завершено в найближчі тижні та місяці", — підтвердив один із офіційних представників Альянсу.

За його словами, це також стосуватиметься Швеції, коли вона стане повноправним членом НАТО.

Наразі делегації Фінляндії, Швеції та інших країн-партнерів знаходяться в колишній штаб-квартирі НАТО, старому комплексі, побудованому в роки холодної війни, через вулицю на бульварі Леопольда III, пише видання. Альянс ухвалив рішення залишити будівлю для делегацій країн-партнерів після відкриття нової штаб-квартири менш ніж п'ять років тому.

"У той час, коли дипломати та офіційні особи НАТО бачили розширення альянсу у віддаленому майбутньому, спільною ідеєю було побудувати додаткове крило у новій штаб-квартирі, коли настане час", — зазначається в публікації.

Тепер чиновники НАТО намагаються знайти рішення, щоб Фінляндія та її майбутня місія із 50 людей інтегрувалися до будівлі штаб-квартири та залишила комплекс партнерів. Одне з рішень, які розглядала адміністрація НАТО, — це будівництво додаткової будівлі на території кампуса військового альянсу, в якій могли б розміститися міжнародні співробітники та агенції НАТО, повідомили Euractiv два дипломати НАТО. Це було б лише "тимчасове рішення", але швидке розв'язання проблеми шляхом "переміщення речей" для задоволення нагальних потреб, зауважують співрозмовники журналістів.

За їхніми словами, розширення нової нещодавно збудованої штаб-квартири додатковим крилом, як передбачалося в первісному плані, було б лише планом Б. Це було б "надто дорого" після сплати витрат на нову штаб-квартиру, вартість якої становить 1,1 мільярда євро, за словами офіційних осіб НАТО.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter