Латвія попередила, що закриє кордон для в’їзду росіян в разі другої хвилі мобілізації

63567

Під час першої хвилі країна продовжувала впускати росіян. Влада Латвії підготувала план дій на випадок оголошення у рф другої хвилі мобілізації. Якщо це станеться, країна закриє кордони для росіян, розповів в інтерв'ю виданню голова МВС Латвії Маркус Кучинскіс.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. За його словами, цей план було випробувано на латвійсько-білоруському кордоні. Латвія накопичила великий досвід після проблем на кордоні з білоруссю, що пішло на користь професіоналізму латвійських служб, зазначив голова відомства.

На кордоні Латвії з рф зараз фіксують лише поодинокі інциденти, але вони перебувають під контролем, сказав Кучинскіс.

«Однак те саме не можна сказати про білоруський кордон. Дуже рідко трапляється ранок, коли в графі звіту про спроби незаконного перетину кордону стоїть нуль. <…> Не можна з упевненістю сказати, що тут обійшлося без росії, тому що зараз ми бачимо, що люди, які намагаються перетнути кордон, прилітають до Мінська з москви, а потім їх везуть далі до кордону», – зазначив Кучинскіс.

Після початку мобілізації в росії Латвія оголосила, що не скасовуватиме заборону на видачу віз росіянам навіть у тому разі, якщо вони намагаються уникнути мобілізації. З 19 вересня Латвія, Литва, Польща та Естонія заборонили в'їзд громадянам росії із шенгенськими візами, виданими в будь-яких країнах Євросоюзу.

Про те, що друга хвиля мобілізації відбудеться у тому чи іншому вигляді, стверджують експерти. Керівництво росії планує посилити «дії на фронті», а для цього знадобляться нові люди. Крім того, путін отримав результати закритих опитувань громадської думки та впевнений, що населення готове до другої хвилі мобілізації, зазначала The Wall Street Journal. Військкоматам сказали, що на них чекає «великий обсяг роботи». А видання Faridaily писало, що від губернаторів вимагали готуватися до продовження призову.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter