Байден: Росія зробить велику помилку, якщо застосує тактичну ядерну зброю в Україні

2de3ec77ba364e0ff53fe029463f2

Президент США Джо Байден заявив, що держава-терорист Росія зробить "серйозну, серйозну помилку", якщо розмістить тактичну ядерну зброю в Україні. Водночас наразі Штати не бачать ознак відповідної підготовки.

Як пише CNN, такий коментар американського лідера прозвучав у відповідь на заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу про те, що Україна збирається застосувати "брудну бомбу". Західні лідери відразу ж назвали його помилковим, але з'явилися побоювання, що Росія може закласти основу для такої атаки як привід для ескалації війни в Україні.

"Я провів багато часу сьогодні, говорячи про це. Дозвольте мені сказати, що Росія зробить неймовірно серйозну помилку, якщо застосує тактичну ядерну зброю. Я поки не гарантую, що це операція під хибним прапором. Ми не знаємо. Це була б серйозна, серйозна помилка", – сказав Байден.

Водночас видання зазначило, що американські офіційні особи заявили, що наразі не бачать доказів того, що Росія зараз готується застосувати нетрадиційну зброю, таку як "брудна бомба", на полі бою в Україні.

Нагадаємо: уряди США, Франції та Великобританії засудили спроби Росії звинуватити Україну в нібито створенні "брудної бомби". Такі заяви Шойгу вони назвали абсолютною брехнею, якою РФ намагається створити привід для подальшої ескалації бойових дій. Представники країн-партнерів висловили рішучість продовжувати підтримувати зусилля України щодо захисту своєї території стільки, скільки потрібно.

  • Аналітики американського Інституту вивчення війни припустили, що заявами про "брудну бомбу" Шойгу намагався сповільнити або призупинити військову допомогу Заходу Україні та, можливо, послабити НАТО. Водночас сама Москва навряд чи має намір вдатися до неминучого удару подібною зброєю;
  • У НАТО прокоментували вигадки Шойгу про можливе застосування українськими військами "брудної бомби" на своїй території. Генсек Альянсу Йєнс Столтенберг назвав заяви представника окупантів помилковими.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter