Міський голова Краматорська взяв участь у VI Форумі місцевого самоврядування

kramatorsk forum4

Олександр Гончаренко розповів на Форумі, що в місті робиться аби забезпечити житлом внутрішньо переміщених осіб.

В рамках VI Форуму місцевого самоврядування «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» 12 листопада, міський голова Краматорська Олександр Гончаренко взяв участь у п’ятій панельній дискусії «Захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні: успішні практики та майбутні рішення». Про це повідомляє Краматорська міська рада.

Цей захід має на меті продовження дискусії, започаткованої під час попередніх Форумів щодо стану реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні в контексті поточної реформи публічної адміністрації загалом і в координації з реформами інших соціально-економічних сфер, зокрема, за умови тимчасової окупації окремих районів Донецької та Луганської областей.  Також у дискусії взяла онлайн-участь Юлія Костюніна, заступниця Голови Донецької обласної державної адміністраці.

Олександр Гончаренко у виступі акцентував свою увагу на необхідності забезпечення ВПО житлом.

«Краматорськ – прогресивне місто, у якому питання якості та комфорту життя для всіх груп населення стоять на першому місці. Ми одними з перших в Україні  почали приймати внутрішньо  переміщених осіб. З початку 2014 року в Краматорській територіальній громаді взято на облік  понад 100 тисяч ВПО, встановлено 1196 статусів дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

З метою забезпечення прав ВПО у місті розроблена та затверджена рішенням Краматорської міської ради від 27.01.2021 року Програма соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2021-2023 роки. Заходи програми фінансуються з державного, обласного та місцевого бюджетів.

Одним з найважливіших напрямів нашої роботи щодо підтримки ВПО є забезпечення їх житлом. У територіальній громаді вже впроваджено ряд проєктів та розпочато роботу над новими.

Завершено реконструкцію нежитлової будівлі під житло для переселенців з розміщенням спортивного та дитячого майданчиків на вулиці Абая, 4.

Крім того, Міжнародна організація з міграції спільно з Краматорською територіальною громадою розпочали реалізацію проєкту доступного житла, базуючись на європейській концепції муніципального житла, що фінансується Урядом Німеччини через Німецький банк розвитку (KFVV).

Також Краматорська територіальна громада співпрацює з Радою Європи по проєкту «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза 2» за напрямом «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб та захист прав населення, що постраждало від конфлікту».

У межах проєкту за підтримки Ради Європи громада працюватиме в декількох напрямах, серед яких: інформування ВПО та осіб, що постраждали від конфлікту, про можливості отримання житла, соціальних послуг, правової допомоги, впровадження цифрових інструментів для надання послуг ВПО та населенню, яке постраждало від конфлікту», – зазначив Олександр Гончаренко.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter