Одне слово, яке здатне зруйнувати будь-які стосунки

gjhkd667g
У запалі сварки ми часто говоримо необдумані речі. На жаль, іноді навіть найщиріший розсип подальших вибачень не здатний виправити ситуацію: ваш співрозмовник може і був би готовий їх прийняти, але його підсвідоме вже впустило в себе сумніви і комплекси. А цю машину вже не зупинити — ставлення до вас зіпсоване.
Дехто грішить цим словом і в повсякденному спілкуванні з партнером, дітьми, колегами і навіть малознайомими людьми. Як результат — непорозуміння, невдоволення, зіпсований настрій та неконструктивність.

Психолог Джеффрі Бернштейн розповідає, що у своїй практиці регулярно стикається із наслідками такого спілкування. Як правило, його клієнти — сімейні пари, стосунки яких «чомусь» розладналися. У процесі терапії найчастіше з'ясовується, що одна з причин (зрозуміло, їхній завжди комплекс) — вживання того самого слова. Партнер навіть із найстійкішою психікою виявляється не готовим до такого роду маніпуляцій, особливо якщо вони повторюються із незавидною регулярністю. Фахівець радить спробувати повну відмову від цього формулювання — на користь менш травмуючих.

Просто знайте, що кожного разу, використовуючи це слово, ви руйнуєте своє щастя. Це слово – «повинен». І всі його варіації. Справа в тому, що постійно дорікаючи людині в її «боргах», ми зводимо себе в становище вище. Начебто натякаючи, що бос тут — я, я встановлюю правила. Ви можете взагалі не вкладати у свій вислів цей зміст, проте він зчитуватиметься на підсвідомому рівні. І викликатиме величезні хвилі обурення, незгоди та протесту.

Використовуйте менш наказові альтернативи. Зосередьтеся не на тому, про що ви кажете, а на тому, як ви це робите. Уникаючи слова «повинен», ви помітите, як з ваших стосунків пішов негатив, як вони стали теплішими та довірливішими.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter