Як стабілізувати свій психологічний стан, коли далеко від дому: поради від Олени Зеленської

image

Перша леді України Олена Зеленська дала декілька порад тим людям, які вимушено покинули домівки і відчувають сум за домом. Адже багато з них їхали, думаючи, що повернуться зовсім скоро.

Олена Зеленська опублікувала в особистому телеграм-каналі декілька порад від UNICEF. Війна змусила мільйони людей покинути рідні домівки, тому зараз, як ніколи, важливо вміти справлятися зі стресом.

Що робити, якщо хочеться додому

Кожен у час війни дбає про безпеку сім'ї. Неважливо, куди ви вирішили їхати з гарячих точок, усі рішення правильні, адже ви рятуєте своїх рідних.

  • Відстежуйте негативні думки та виділіть собі час на них, перемикайте себе на позитивні думки чи спогади. Фокусуйтесь на позитивних спогадах, які є для вас підтримкою.
  • Якщо відстежуєте, що ви застрягли на якійсь думці, перемикніть себе на просту дію, наприклад, помийте посуд.
  • За можливості, підтримуйте спілкування з іншими людьми. Важливі не лише текстові повідомлення, а й розмови по відеозв'язку.
  • Відстежуйте власне дихання: там де ви завмираєте – якщо ви затамували дихання або воно поверхневе – покладіть одну руку на живіт, іншу на плече та почніть дихати животом.
  • Дайте собі можливість прожити емоції – спогади про дім, роботу, близьких, які залишись, можуть викликати сум, тривогу, страх – дозволяйте собі ці почуття, сльози.

 

 

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter